Víkendové počasí připomene blížící se podzim. Zaprší a teploty spadnou k 15 stupňům

Domácí Domácí
5. 9. 2019 9:49
Slunečné počasí posledních dní vystřídá od pátku zatažená obloha s deštěm. Teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 15 a 20 stupni Celsia. Příští týden ale Český hydrometeorologický ústav očekává, že se obloha bude postupně vyjasňovat a teploty se opět vyšplhají nad dvacet stupňů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Ve čtvrtek bude podle meteorologů ještě jasno až polojasno, od severozápadu ale začne postupně přibývat oblačnost a obloha se zatáhne. V Čechách se místy objeví občasný déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku jen ojediněle a až večer. Rtuť teploměru vyšplhá k 22 a 26 stupňům.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu, ojediněle se vyskytnou přeháňky. Na východě se může večer zatáhnout a místy zaprší. Denní teploty klesnou na 16 až 20 stupňů.

V sobotu se obloha zatáhne a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 19 stupni.

V neděli zůstane oblačno, od jihozápadu až zataženo. Postupně se na většině území objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na teploměru naměříme mezi 16 a 20 stupni.

A i začátek pracovního týdne by měl podle výhledu počasí zůstat ve znamení zatažené oblohy. Na většině území bude v pondělí pršet, místy bude déšť trvalejší a vydatnější. Denní teploty se budou opět pohybovat mezi 15 a 19 stupni.

Další dny budou zpočátku stále oblačné, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Postupně se ale začne obloha vyjasňovat a srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou nejprve pohybovat mezi 13 a 18 stupni, postupně se vyšplhají k 18 až 23 stupňům.

 

Právě se děje

Další zprávy