Neohřejeme se ani o prodlouženém víkendu. Konec týdne proprší, obrat čekejte až v polovině května

Domácí Domácí
4. 5. 2017 10:26
Prodloužený víkend bude o trochu teplejší než ten minulý, v pátek a v neděli však bude pršet na většině území a přeháňky hrozí i v dalších dnech. Teploty i nadále zůstávají pod dlouhodobým květnovým průměrem, oteplení meteorologové očekávají až v polovině měsíce.
I o víkendu nás potrápí déšť a přeháňky (ilustrační foto).
I o víkendu nás potrápí déšť a přeháňky (ilustrační foto). | Foto: Thinkstock

Praha - Nadcházející prodloužený víkend bude o něco teplejší než ten minulý. Teploty se budou pohybovat v průměru mezi 13 a 17 stupni Celsia, na většině území se však objeví mírné dešťové přeháňky. Vyplývá to z aktuální předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty zůstanou pod dlouhodobým průměrem pro začátek května, mírně se podle měsíčního výhledu ČHMÚ oteplí až v polovině května.

Čtvrtek bude oblačný, během dne se mohou objevit přeháňky a nejvyšší teploty se budou pohybovat okolo 13 až 17 stupňů Celsia. O něco tepleji bude pouze na jihovýchodě a východě země, kde bude obloha spíše polojasná a teploměr tam může ukázat až 20 stupňů.

I v pátek budou oblohu pokrývat mraky, na většině území se objeví přeháňky a místy se mohou vyskytovat i bouřky. Teploty budou stejné jako ve čtvrtek, k večeru bude srážek postupně ubývat.

Prodloužený víkend v sobotu odstartuje trochu tepleji, přes den bude až 19 stupňů Celsia, místy však mohou přijít přeháňky a noční teplota může klesnout až ke 3 stupňům Celsia.

V neděli pak můžeme očekávat přeháňky a déšť na celém území, průměrné teploty budou mezi 14 a 18 stupni Celsia a foukat bude mírný severní vítr rychlostí kolem 7 m/s.

Podobné počasí bude i ve sváteční pondělí, kdy budou nejvyšší teploty až 18 stupňů Celsia, ale opět se objeví přeháňky.

Mírný déšť a přeháňky budou pokračovat i v dalších dnech, kdy se mírně ochladí, v druhé polovině příštího týdne teplota opět vystoupá k 19 stupňům a srážek ubude. Větší oteplení pak můžeme očekávat v týdnu od 22. května, kdy se teploty vyšplhají nad 20 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy