reklama
 
 

Předpověď počasí: Příští týden bude pršet, potom se mírně ochladí. Konec července bude slunečný

8. 7. 2017
Během příštího týdne se budou teploty držet kolem 25 stupňů Celsia, počasí však poznamená déšť. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V týdnu od 17. července se mírně ochladí, ale na konci července teploty opět vystoupají k 25 stupňům Celsia.

Praha - Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť.

Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Období od 10. července do 6. srpna bude jako celek teplotně průměrné," uvádějí meteorologové. Upozorňují přitom na teplotní výkyvy v jednotlivých týdnech.

Příští týden se budou teploty vzduchu přes den pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. V týdnu od 17. července se mírně ochladí, ale poslední červencový týden by se teploty měly opět vrátit ke 25 stupňům.

Pokud jde o srážky, meteorologové nepředpokládají, že by jejich množství v následujících čtyřech týdnech překročilo hodnoty obvyklé pro tuto část roku. "Srážek se nejvíce očekává v nejbližším týdnu a postupně budou ubývat," uvedl ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 10. července do 6. srpna je 18,6 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1961, kdy průměr činil 15,5 stupňů Celsia. Zatím nejvyšší průměr, 22,4 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 1994.

autor: ČTK | 8. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama