Babí léto nekončí. Česko čeká prosluněný víkend bez srážek a příští týden i 27 stupňů

Domácí Domácí
17. 9. 2020 8:48
V Česku bude o víkendu a v první polovině příštího týdne pokračovat období babího léta. Obyvatelé Česka mohou počítat s teplotami kolem dvaceti stupňů Celsia a jasnou nebo polojasnou oblohou s minimem srážek. Po nocích ale bude většinou chladno a lidi mohou překvapit přízemní mrazíky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Babí léto v Praze
Babí léto v Praze | Foto: Ludvík Hradilek

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, přechodně ale může být i zataženo. Místy se mohou objevit přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se budou na většině území Česka pohybovat mezi 18 a 22 stupni Celsia, na jižní Moravě ale může být až 24 stupňů.

Obyvatelé většiny území republiky se mohou těšit na prosluněný pátek. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpovídají jasnou až skoro jasnou oblohu, teploty ovšem klesnou k 15 až 19 stupňům. Pozor by si měli lidé začít dávat na chladné noci. V noci na pátek očekává ČHMÚ nejnižší teploty mezi třemi a sedmi stupni a podobných hodnot budou dosahovat i v dalších dnech. Lidi mohou překvapit také přízemní mrazíky.

Slunečné počasí bude pokračovat také o víkendu. V sobotu nás čeká jasná až polojasná obloha a na teploměru bude možné naměřit 17 až 21 stupňů. V Čechách ale teploty vyšplhají i k 23 stupňům.

S podobným počasím lze počítat také v neděli. Podle meteorologů bude jasno až polojasno a teploty se budou pohybovat mezi 17 a 21 stupni.

V pondělí bude jasno až skoro jasno, nejvyšší denní teploty pak meteorologové očekávají mezi 20 a 24 stupni.

Po zbytek příštího pracovního týdne slunečné počasí nejen vydrží, bude dokonce ještě tepleji - ve středu mohou teploty vystoupat až k 27 stupňům. Příznivěji by mělo být také v noci, a to mezi 7 a 14 stupni. Obloha bude po většinu dní jasná až polojasná, jen v závěru týdne bude přibývat oblačnosti a lidé mohou počítat s občasnými přeháňkami a bouřkami.

 

Právě se děje

Další zprávy