V pátek se oteplí až na jedenáct stupňů, příští týden se vrátí sníh a mráz

Domácí ČTK Domácí, ČTK
6. 12. 2018 10:01
Konec týdne bude ve znamení zatažené oblohy, deště a mrholení, zároveň se však mírně oteplí. V pátek se teploty vyšplhají až na jedenáct stupňů. Začátkem příštího týdne by se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo vrátit sněžení.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno. V průběhu dne se pak na většinu území postupně dostaví mrholení až déšť, objeví se mlha a ledovka. Na východě republiky pak lidé mohou počítat se sněhem. Denní teploty se budou pohybovat kolem nuly. Nejtepleji bude v jihozápadních Čechách, kde teploměr vystoupá až k 8 stupňům Celsia.

V pátek se oteplí. V Čechách se rtuť teploměru bude pohybovat mezi 7 až 11 stupni. Na Moravě bude chladněji, maximální teplota bude 6 stupňů a hrozí tvorba ledovky. Obloha bude převážně zatažená s občasným deštěm.

Ledovka vs. náledí. V čem spočívá rozdíl?

Zatímco náledí vzniká postupným mrznutím kapek deště nebo roztátého sněhu na povrchu země, ledovka je průvodním jevem mrznoucího deště nebo mrznoucího mrholení. Ledovka se tedy může se objevit nejen na zemi, ale také na větvích stromů, trolejích či drátech elektrického vedení.

Předpověď zatažené až oblačné oblohy a deště platí i pro sobotu. Nad 1000 metry bude sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 4 a 8 stupni Celsia.

I v neděli bude zataženo až oblačno s občasným dešťěm nebo přeháňkami. Nad 900 metry budou srážky smíšené nebo sněhové. Přes den naměříme 5 až 9 stupňů Celsia.

V pondělí bude oblačnost proměnlivá, převážně ale musí lidé počítat se zataženou oblohou. Většinu území zasáhnou sněhové přednášky, které se pod 400 metry budou míchat s dešťovými. Přes den se bude teplota pohybovat mezi 1 a 5 stupni Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne vydrží zataženo až oblačno s občasným sněžením a sněhovými přeháňkami. Postupně ale srážek i oblačnosti ubyde. Teploty se budou držet mezi -2 a 3 stupni Celsia.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy