reklama
 
 

Konec roku přinese oblačnost a srážky. Na Silvestra bude nad nulou, na horách nasněží

27. 12. 2018 9:51
Poslední dny roku 2018 se ponesou ve znamení zatažené až polojasné oblohy s občasným deštěm. Sněžit bude jen na horách. Oproti minulému týdnu se mírně ochladí, teplota se bude v příštích sedmi dnech držet většinou mezi dvěma a šesti stupni Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydromeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na jihovýchodě území může být obloha místy polojasná. Denní teploty se budou pohybovat mezi 5 a 9 stupni Celsia, na horách se pak bude teploměr držet kolem 3 stupňů. Moravu a Slezsko místy zasáhne déšť nebo mrholení, v Beskydech meteorologové očekávají sněhovou nadílku.

Pátek přinese většinou oblačnou až polojasnou oblohu, může být ale i zataženo. Zejména sever a severovýchod republiky čeká déšť, kterého bude v průběhu dne přibývat. Na horách bude postupně přecházet v sněžení. Během dne naměříte 4 až 8 stupňů Celsia.

Zataženo až oblačno vydrží i v sobotu. Sever a severovýchod Česka opět místy zasáhnou deště, nad 700 metrů může také sněžit. Teplota se bude během dne pohybovat mezi 2 a 6 stupni Celsia.

Také v neděli bude zataženo až oblačno. Od severozápadu bude do Česka postupně přicházet déšť, který bude ve vyšších polohách od 500 metrů přecházet v sněžení. K večeru budou srážky slábnout. Teplota se bude držet mezi 3 a 7 stupni Celsia. 

Zatažená až oblačná obloha vydrží i na pondělního Silvestra. Místy přijde déšť a přeháňky. Vyšší polohy nad 800 metrů čeká sněhová nadílka, na severovýchodě bude sněžit i v místech nad 500 metrů. Na teploměru naměříte 2 až 6 stupňů Celsia. 

Také první dny nového roku se ponesou ve znamení velké oblačnosti, občasného deště a zasněžených hor. Sněhové přeháňky postupně zasáhnou také nižší polohy. 

27. 12. 2018 9:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama