Česko čeká deštivý víkend. Příští týden se začne ochlazovat, na horách i nasněží

Domácí Domácí
8. 10. 2020 14:45
Pátek bude pro obyvatele Česka na nějakou dobu posledním dnem, kdy si budou moct užít teplot kolem 20 stupňů. V sobotu se začne ochlazovat a většinu území zasáhnou deště a ojediněle také bouřky. V neděli pak může na horách napadnout první sníh letošního podzimu. Vyplývá to z předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Vocelka

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, na severozápadě Čech pak bude odpoledne oblačnosti přibývat. Ojediněle mohou přijít slabé přeháňky, zejména na horách. Teploty se budou pohybovat mezi 13 a 17 stupni.

Také v pátek bude podle meteorologů oblačno až polojasno. Má se ale oteplit, teploměr může vystoupat až k 21 stupňům. Jen sever a severozápad Čech musí počítat se zataženou oblohou a občasným deštěm a teplotami kolem 15 stupňů.

I v sobotu hlásí předpověď zprvu oblačno až polojasno, obloha se ale bude postupně od západu zatahovat. Většina území tak může očekávat déšť nebo přeháňky, ojediněle se mohou vyskytnout také bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni, na západě Čech kolem 13.

Zatažená obloha vydrží v Česku také v neděli. I v tento den musí lidé počítat s občasným deštěm a přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. V polohách nad 1000 metrů může podle meteorologů nasněžit. V celém Česku se ochladí, teploty lze očekávat mezi 8 a 12 stupni.

V pondělí bude oblačno až polojasno. Jen na východě můžu být i zataženo s občasným deštěm. Ráno je třeba si dát pozor na přízemní mrazíky. V polohách nad 1000 metrů meteorologové opět předvídají sněhové srážky. Teploty se budou znovu pohybovat mezi 8 a 12 stupni.

S podobným počasím je třeba počítat i po zbytek příštího pracovního týdne. Bude zataženo až oblačno, obyvatele většiny území čekají také srážky, na horách i sněhové. Nejvyšší teploty budou mezi 6 a 10 stupni.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy