Pátek a sobota proprší, teploty klesnou i k pěti stupňům. Příští týden se oteplí

Domácí Domácí
15. 10. 2020 9:39
Česko čeká další deštivý víkend. V závěru týdne, podobně jako předešlé dny, bude zvýšená oblačnost, na většině míst i zaprší. V pátek bude nejvýše devět stupňů, na některých místech teploty nepřesáhnout pět stupňů. V neděli ale začne srážek ubývat a příští týden se mírně oteplí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, srážek ale bude během dne ubývat. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 9 a 13 stupni Celsia, na horách pak kolem 4.

V pátek bude obloha převážně zatažená. Obyvatelé celého Česka musí počítat s občasným deštěm, v jihovýchodní polovině území pak budou srážky trvalejší. V polohách nad 1000 metrů může i nasněžit. Celkově se ochladí, teploty vystoupají pouze k 5 až 9 stupňům, v Čechách ojediněle až k 11.

Zataženo bude také v sobotu. Vydrží občasné srážky, těch bude ale postupně společně s oblačností ubývat a večer může být v Čechách i polojasno. Teploty se přes den vyšplhají až k 10 stupňům a neměly by klesnout pod 6 stupňů.

Neděle by se měla obejít bez výraznějších srážek, jen ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky, v polohách nad 1000 metrů sněhové. Ráno ale musí lidé počítat s četnými přízemními mrazíky. Obloha bude převážně oblačná, teploty se budou pohybovat mezi 7 a 11 stupni.

Podobné počasí meteorologové předpovídají také pro pondělí. Bude převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami, nejvyšší denní teploty mezi 7 a 11 stupni.

Zbytek příštího pracovního týdne se zpočátku ponese ve znamení úbytku oblačnosti a oteplení, ke konci lze ale očekávat návrat sychravého počasí. Průměrně budou příští týden teploty dosahovat 10 až 15 stupňů.

 

Právě se děje

před 51 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad. Ten už ministerstvo připravuje, svůj postup při zakázce považuje resort nadále za správný.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Ministerstvo dopravy s rozhodnutí nesouhlasí a připravuje proti němu rozklad. "Svůj postup, včetně rozhodování o vylučování účastníků zadávacího řízení, jsme porovnávali s judikaturou předsedy ÚOHS, přičemž máme i nadále za to, že jsme postupovali správně," sdělilo ministerstvo ČTK.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy