Letní počasí vydrží, příští týden přijdou i tropické teploty. Hrozí ale bouřky

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 6. 2021 11:16
Letní počasí v Česku vydrží i v dalších sedmi dnech. Nejvyšší denní teploty se po většinu období udrží mezi 23 a 27 stupni, výrazně chladněji bude pouze v neděli. Závěrem příštího týdne navíc vystoupá teploměr až ke třiceti stupňům. Zvláště o víkendu ale hrozí srážky i bouřky, uvádějí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až jasno, během dne bude ale přibývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou mezi 23 a 27 stupni, na horách kolem 19 stupňů.

V Čechách se ve čvrtek odpoledne místy vyskytnou silné bouřky s vydatným deštěm. Srážky mohou ojediněle rozvodnit menší toky a zatopit níže položená místa. Upozornění před bouřkami platí od čtvrtečního poledne do 21:00 pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.

Vedle rizika rozvodnění potoků nebo zatopení podchodů, podjezdů či sklepů by obyvatelé měli počítat s tím, že silný vítr může při bouřce lámat větve a nebezpečné mohou být i kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," doplnili meteorologové.

V pátek lze očekávat oblačnou oblohu. Místy se nad Českem opět vyskytnou přeháňky, ojediněle také bouřky. Denní maxima vystoupají k 22 až 26 stupňům.

V sobotu bude zprvu oblačno až polojasno, od severozápadu ale bude přibývat oblačnosti. Během dne tedy bude až zataženo. Většinu území zasáhnou přeháňky a ojediněle i bouřky. Teploty přes den vystoupají k 23 až 27 stupňům.

Neděle přinese ochlazení, nejvyšší teploty lze očekávat pouze mezi 18 a 22 stupni. Bude polojasno až oblačno, na severovýchodě se mohou ojediněle objevit přeháňky.

V pondělí se opět oteplí - přes den bude 23 až 27 stupňů a obloha zůstane po většinu dne jasná.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude převážně jasno až polojasno, v úterý a ve čtvrtek přechodně až oblačno. Ojediněle přijdou přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou držet mezi 22 až 27 stupni. Od prostředka příštího týdne lze ale očekávat až téměř tropické počasí, teploty postupně vystoupají k 27 až 32 stupňům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy