reklama
 
 

Česko čekají mrazivé dny. Teploty klesnou až k minus 20 stupňům, nad nulou nebude ani přes den

Aktualizováno 22. 2. 2018 12:20
O víkendu bude převážně jasná až polojasná obloha, pouze ojediněle se objeví zatažená obloha s nízkou oblačnosti a slabým sněžením.

Praha - V nadcházejících dnech se v Česku dočkáme převážně jasné oblohy a teplot hluboko pod bodem mrazu. Při sněhové pokrývce a bezvětří klesne rtuť teploměru v noci až k minus 20 stupňům Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha. Ojediněle bude zataženo s nízkou oblačností a objeví se i slabé sněžení. Teploty se přes den udrží mezi minus 2 a dvěma stupni Celsia.

Pátek přinese jasnou až polojasnou oblohu, ojediněle bude obloha zatažená s nízkou oblačností. Ojediněle se objeví i slabé sněžení, a to zejména na jihu a východě země. Teploty se přes den budou pohybovat okolo nuly, v noci při uklidnění větru a sněhové pokrývce klesnou až k minus 12 stupňům Celsia.

V sobotu se opět dočkáme jasné až polojasné oblohy a teplot mezi minus 3 až 1 stupněm Celsia. Ojediněle bude obloha zatažená s nízkou oblačností a může se objevit i slabé sněžení. V noci rtuť teploměru při uklidnění větru a sněhové pokrývce klesne až k minus 14 stupňům Celsia.

I v neděli se můžeme těšit na jasnou až polojasnou oblohu. Jen ojediněle bude zataženo s nízkou oblačností a slabé sněžení. Teploty přes den se udrží mezi minus 7 až minus 3 stupni Celsia. V noci se může ochladit až na minus 18 stupňů Celsia.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude jasná až polojasná, ojediněle se objeví nízká oblačnost a slabé sněžení. Přes den naměříme minus 8 až minus 3 stupně Celsia. V noci teploty klesnou na minus 10 až minus 15 stupňů Celsia, při uklidnění větru a sněhové pokrývce spadnou teploty až k minus 20 stupňům.

Další dny příštího pracovního týdne bude opět jasno až polojasno. V závěru období bude oblačnosti přibývat. Teploty se v průběhu dní udrží mezi minus 7 až minus 2 stupni Celsia. V noci naměříme mezi minus 15 až minus 10, při bezvětří bude až minus 20 stupňů.

autor: Domácí | 22. 2. 2018 11:46

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama