reklama
 
 

Silnice na Boží Dar je po několika dnech opět průjezdná, pomohlo oteplení

16. 1. 2019 8:27
Středeční odklízení sněhu na silnici od hraničního přechodu na Božím Daru směrem na Klínovec | Video: Policie ČR |  00:29
Silnice I/25 na Boží Dar a do Německa je po několika dnech sněhové kalamity opět průjezdná. Silničáři se nyní zaměří na obnovení provozu na silnici z Božího Daru na Neklid a Klínovec, řekl vedoucí zimní údržby krajských silničářů Josef Bulka.

Silnice na Boží Dar, která patří k hlavním tahům do Německa, byla otevřena ve středu okolo 7:30. Dosud tam byl provoz jen pro zásobování a pro místní, kteří mohli několikrát za den jet za pluhem silničářů.

"Nyní pracujeme na silnici na Klínovec a předpokládám, že ještě ráno se nám ji podaří otevřít. Otevřené jsou už i další silnice v okolí, které byly zatím uzavřené," uvedl Bulka.

V úterý silničáři zprůjezdnili i část silnice z Božího Daru směrem na Ryžovnu až k Myslivnám. "Je tam vodárna a vypadávala tam elektřina. Bylo nutné tam dopravit agregát, jinak by Boží Dar byl bez vody," řekl Bulka.

Po oteplení jsou silnice v Karlovarském kraji sjízdné a jen ve vyšších polohách mohou na silnicích zůstávat zbytky sněhu.

Na Božím Daru byla několik dnů vyhlášena sněhová kalamita:

Boží Dar vyhlásil sněhovou kalamitu. Takhle to na sjezdovkách a ve městě vypadalo v pátek odpoledne | Video: |  01:03

autor: ČTK | 16. 1. 2019 8:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama