reklama
 
 

Online: Sníh zaskočil řidiče, v Praze odmrazovali letadla. Večer se přidalo náledí

Aktualizováno 17. 2. 2016 16:12
reklama
Silné sněhové přeháňky zasáhly sever Čech. Sněžilo ale i v dalších krajích. Počasí tak komplikovalo především dopravu. Řidiči by měli podle meteorologů počítat se sníženou viditelností, a jezdit proto opatrně. V noci na čtvrtek se bude zejména v Čechách místy tvořit náledí.

Sněhová nadílka v Česku

reklama
16:11
Doprava

Dopravu na středočeských úsecích dálnic komplikovaly nehody, kolony se kvůli nim během dneška tvořily na dálnicích D1, D5, D6 i D7. Příčinou většiny havárií bylo nepřizpůsobení jízdy stavu silnic, na které dopoledne sněžilo, postupně začalo místy i mrholit. Hlavní tahy včetně dálnic jsou nyní mokré po chemickém ošetření a sjízdné bez omezení. Řidiči by měli být opatrní na silnicích na Kutnohorsku a Kolínsku, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

15:56
Počasí

Výstraha meteorologů před tvorbou náledí platí od dnešních 19:00 do čtvrtečních 09:00, a to pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj. V Královéhradeckém kraji může náledí vznikat na Jičínsku a Trutnovsku. Na Vysočině pak v okresech Havlíčkův Brod a Pelhřimov.

15:50

Meteorologové varují před náledím, které se od večera může tvořit na většině území Čech. Nejvyšší pravděpodobnost výskytu náledí je v nížinách, a to především v místech, kde se vyjasní a mokré povrchy nestihnou vyschnout. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který zároveň zrušil svou předchozí výstrahu před sněžením.

15:40
Nehoda

S kluzkou silnicí a sníženou viditelností se nedokázalo v Ústeckém kraji vypořádat několik šoférů. "Nehod bylo oproti jiným dnům víc. Naštěstí se zatím obešly bez vážného zranění," řekla mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Hasiči asistovali při nehodě osobního vozu u Sýrovic v okrese Louny. "Auto bylo převrácené na střechu. Zraněnou osobu si převzala záchranka. Hasiči z vozu vyprostili psa," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V Olšinkách na Ústecku autobus naboural do rodinného domu, na Chomutovsku auto srazilo chodce.

15:37

Sněžení v Praze zaměstnalo také policisty, kteří měli o polovinu více nahlášených nehod než běžné dopoledne. "Během dnešního dopoledne bylo 90 nehod, zatímco kupříkladu v pondělí či úterý zhruba šest desítek," řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Auta narážela do sloupů, betonových zábran, dalších jedoucích či zaparkovaných vozidel, shrnul.

15:28
Doprava

Sníh zaskočil i silničáře. Sjízdnost silnic především nižších tříd byla po poledni často velmi špatná.

15:09

Kvůli sněžení vyjelo dopoledne udržovat pražské silnice všech 70 sypačů. Mírné zpoždění nabraly čtyři linky autobusů MHD, ale také odlety a přílety na pražské letiště. Úrazů lidí na chodnících či při nehodách nepřibylo.

14:55
Doprava

Pražské letiště zaznamenalo dopoledne na příletech zpoždění maximálně do dvaceti minut. Případná zdržení odletů byla nejčastěji způsobena rozhodnutím posádek letadel podstoupit před startem odmrazování postřikem. "U dvou letů (linka z Helsinek a z Kodaně) máme informaci, že se posádka rozhodla přistát na jiném letišti," sdělila mluvčí letiště Lenka Zvolánková. Letadlo z Helsinek přistálo v Berlíně a letadlo z Kodaně dosedlo v Pardubicích. Kolem poledne již ale oba lety byly zpět v Praze.

Airbus A 319 společnosti České Aerolinie Airbus A 319 společnosti České Aerolinie. | Foto: EBA
14:25
Doprava

Podle dopravního webu policie tři stojící kamiony komplikují průjezd silnicí 35 za tunelem v Liberci ve směru na Turnov. Jet se tam dá prostředkem zhruba desetikilometrovou rychlostí. Obtížně sjízdná je také silnice z Raspenavy na Oldřichov v Hájích na Liberecku nebo v Hrubé Skále a Karlovicích v Českém ráji.

14:11
Doprava

Sněhová nadílka komplikuje i městskou hromadnou dopravu v Praze.

13:34
Twitter

Sněží i v Praze, zde je důkaz.

13:19
Doprava

V Libereckém kraji stále hustě sněží, za dopoledne tu připadlo asi deset centimetrů sněhu. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, krátkodobě mohou být některé kvůli vyprošťování vozidel uzavřené. Pro nákladní dopravu ale zatím zůstává otevřená silnice 10 od Tanvaldu k hraničnímu přechodu do Polska v Harrachově.

13:13
Počasí

Takové jsou aktuální sněhové podmínky na horách.

Sněhové podmínky Aktuální sněhové podmínky na horách. | Foto: http://www.snehove-zpravodajstvi.cz/
12:47
Počasí

V jižních a části východních Čech i na Vysočině může během středy napadnout až deset centimetrů převážně mokrého sněhu, varuje Český hydrometeorologický ústav. V noci na čtvrtek se může zejména v Čechách místy tvořit náledí.

12:29
Doprava

Část silnic v Pardubickém kraji pokryl dopoledne čerstvý sníh. Na státních komunikacích je většinou po solení rozbředlý, na menších silnicích místy uježděný. Řidiči by měli jet opatrně zvláště v okolí Hlinska, Skutče a v Železných horách. Sníh se ale může vyskytovat i ve východní části kraje.

12:21
Nehoda

Na dálnici D7 se u Středokluk ve směru na Prahu srazilo deset aut, jeden člověk je lehce zraněný. Řidiči by se měli, pokud možno, úseku zcela vyhnout. Silnice bude podle předběžných informací uzavřená zhruba dvě hodiny. Objízdná trasa není stanovená, na místě se začínají tvořit kolony.

12:10
Počasí

Na severu Čech silně sněží. Meteorologové očekávají, že za hodinu může připadnout kolem tří centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v aktuální výstraze uvedl, že řidiči by měli počítat se sněhem na silnicích i se sníženou viditelností, a jezdit proto opatrně a pomalu.

12:00
 

Vítáme vás u dnešního online přenosu, ve kterém budeme sledovat situaci kolem počasí v České republice. Podle meteorologů by mělo v řadě krajů silně sněžit, ve čtvrtek ráno hrozí také náledí.

autoři: Michal Štůsek, Domácí, ČTK | 17. 2. 2016 12:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama