Online: Čechy zasáhly extrémní deště. V Černošicích evakuovali školu, voda zaplavila vestibul metra

Přenos skončil
Prahu, Středočeský a Plzeňský kraj ve středu zasáhly extrémní deště. Během odpoledne začaly srážky od jihu slábnout a ustávat. Na Berounsku deště podemlely tratě a zastavily železniční dopravu.
Kvůli sesuvu svahu na trať Praha-Beroun u Černošic je omezen provoz vlaků. Hasiči odčerpávají vodu ze zatopeného odvodňovací koryta.
Kvůli sesuvu svahu na trať Praha-Beroun u Černošic je omezen provoz vlaků. Hasiči odčerpávají vodu ze zatopeného odvodňovací koryta. | Foto: ČTK
Přenos skončil
23:30

Milí čtenáři, končíme středeční online reportáž, další informace přineseme v našem zpravodajství.

19:06

Kromě potoka Botiče v Záběhlicích bude vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity s velkou pravděpodobností také na Litovicko-Šáreckém potoku. Do něj Lesy hlavního města vypustí vodu z nádrže Jiviny, aby regulovaly hladinu. 

18:38

Čtvrteční déšť připravil o život i poslední mládě čápů v Dubném na Českobudějovicku, které přes webkameru sledují stovky lidí.

18:35

Od rána pražští hasiči zasahovali na 71 místech. Nejvíce práce měli v Radotíně. Po 17. hodině se situace zklidnila.

17:45

Podle posledních informací je železniční trať mezi Prahou a Radotínem je opět zcela průjezdná.

17:20

Provoz vlaků v úseku mezi Prahou-Radotín a Dobřichovicemi je přerušen.  "Svah se sesunul na trať, v 17:00 se podařilo obnovit provoz po jedné traťové koleji ze dvou." informoval mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Ze zastávky Praha-Radotín jezdí kyvadlově 6 autobusů.

16:44

Neštěstí se stalo dopoledne, když byly děti z mateřské školky na vycházce s učitelkami a asistentkami. Vracely se právě do školky, když na ně z dosud nezjištěných příčin spadl vzrostlý topol.

15:46

Situace v Praze se uklidňuje.

15:43

V Rudolci na Jindřichohradecku spadl na skupinu dětí strom. Čtyři zůstávají v péči lékařů. Zda pád stromu souvisí s počasím, zatím není jasné.

15:32

Do Radotína vyjela i pražská primátorka Adriana Krnáčová.

15:11

V Radotíně už je situace stabilizovaná a další výhled je postupné ustávání srážek a kulminace všech malých vodních toků.

Foto: Praha 10
15:43

Podělte se o fotografie a videa deště, bouřek nebo záplav.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.
14:39

Všenory a Radotín zaplavila voda.

14:35

Aktuální stav potoka Botiče v Záběhlicích. Aktuálně platí 1. stupeň povodňové aktivity.

Foto: Praha 10
14:35

Starosta Prahy 7 vyzval občany, aby kvůli riziku pádu stromů nechodili do Letenských sadů.

Vzhledem k velkému dešti buďme opatrní poblíž stromů. V podmáčené půdě se mohou vyvrátit. Do Letenských sadů proto prosím nechoďte, Stromovka je na tom lépe, ale i tam nebezpečí hrozí!

Zveřejnil(a) Jan Čižinský dne 29. Červen 2017
13:35

Mezi Radotínem a Dobřichovicemi budou vlaky jezdit jen po jedné koleji do konce týdne.

13:28

"V Radotíně povodňová komise v terénu monitoruje stav, připravila evakuační místo a ve 14.00 se sejde se všemi místními bezpečnostními složkami," informuje Radotín na webu. "Na stanicích Praha-Ruzyně, Slaný, Lány a Varnsdorf spadlo za posledních 6 hodin více než 50 mm srážek. V oblasti Prahy, severozápadu Středočeského kraje a v Ústeckém kraji nadále trvale prší, v nejbližších hodinách může spadnout dalších 10 až 30 mm," stojí na webu.

13:25

Zaplavený vestibul pražského metra ve stanici Muzeum

13:26

Místostarosta pražského Radotína nevyloučil evakuaci.

13:21

Prudké deště zasáhly Všenory na Berounce. Samotné ulice se proměnily v řeku.

Prudké deště zasáhly Všenory na Berounce. Samotné ulice se proměnily v řeku

Prudké deště zasáhly Všenory. Ulice se proměnily v řeku
1:01
Prudké deště zasáhly Všenory na Berounce. Samy ulice se proměnily v řeku. | Video: Radka Wallerová
13:01

Pražští hasiči museli od rána zasahovat ve více než dvou desítkách případů. "Nejvíce práce měli hasiči v Radotíně. V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen," řekl Martin Kavka.

"V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz," dodal mluvčí s tím, že hasiči také monitorují Radotínský potok.

12:48

Plné ruce práce mají i hasiči v Jílovišti u Prahy.

Zásahová jednotka je v plné pohotovosti, od rána probíhá čerpání vody - nejdříve Řitka, nyní nemovitosti na Jílovišti

Zveřejnil(a) Hasiči Jíloviště dne 29. Červen 2017
12:43

V Hrádku u Rokycan vyhlásili první povodňový stupeň.

Dnes 29.6. vyjela naše jednotka 3x k čerpání vody ze sklepních prostor, aktuálně naši hasiči provádí monitoring v kritických místech. Starostou města byl vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity prostřednictvím info kanálu.

Zveřejnil(a) SDH Hrádek u Rokycan dne 29. Červen 2017
12:39

Zaplavená ulice v Černošicích u Prahy.

Foto: ČTK
12:10

Voda v Radotíně dál stoupá.

Situaci Na Cikánce monitoruje HZS. Občané jsou informováni o evakuaci. Ve Vápenné se čerpají zatopené sklepy.

Zveřejnil(a) Radotín (Praha 16) dne 29. Červen 2017
12:02

Odpoledne mají srážky od jihu slábnout a ustávat, předpovídají meteorologové.

12:00

U rybníka v Lidicích voda uvěznila dva lidi v autě.

11:58

Dopoledne museli ze školy ve středočeských Černošicích evakuovat děti kvůli podezření, že voda narušila statiku objektu.

11:40

Voda už přetéká i z vantroků vodního hamru v Dobřívě u Rokycan. Řeka Klabava v Hrádku u Rokycan už dosáhla prvního povodňového stupně.

Dopoledne meteorologové rozšířili varování před vydatným deštěm také pro Karlovarský kraj. Během dne se budou srážky přesouvat do Ústeckého a Libereckého kraje, hodně pršet má i v části Jihočeského a Královéhradeckého kraje. Výstraha na vydatné až extrémní srážky platí pro západní polovinu Čech do dnešních 17:00.

11:17

Na řece Kocábě ve Štěchovícich u Prahy je vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity. Je zřejmé, že dosáhne nejvyššího 3. stupně a že se rozvodní další řeky.

11:13

Zatímco Praha tone pod přívaly vody, na Moravě takové problémy nemají.

11:10

Vlaky mezi stanice Praha-Uhříněves a Říčany stojí. Důvodem je střet vlaku s osobou.

11:03

V Příbrami kvůli vydatným dešťům přetéká rybník.

10:53

Hasiči musí odčerpávat vodu ze sklepů.

10:51

S následky dešťů se potýkají i v Černošicích u Prahy.

Provoz na železniční trati kvůli sesuvu půdy jen po jedné koleji, v omezeném rozsahu v obou směrech, navíc od černošického nádraží doplňková autobusová doprava do Radotína. V Mokropsech zcela zaplaven podchod.

Zveřejnil(a) Město Černošice dne 29. Červen 2017
10:51

Déšť komplikuje život i řidičům na silnicích.

10:43

Kvůli sesuvu svahu na trať Praha-Beroun u Černošic byl do 8:30 zastaven provoz vlaků. Od 8:30 se podařilo jednu kolej zprůjezdnit, vlaky nabírají zpoždění až několik desítek minut.

Na stanici Dobřichovice spadlo za posledních šest hodin více než 50 milimetrů srážek. "Na jihozápadě Středočeského kraje i v sousedních okresech Plzeňského a Jihočeského kraje nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může ojediněle spadnout dalších 30 milimetrů," varovali před vytrvalým deštěm meteorologové.

10:42

Kvůli vydatným srážkám se mohou ve čtvrtek a v noci na pátek rozvodnit hladiny, na menších tocích se nedá vyloučit překročení prvního, nejnižšího povodňového stupně. Dopoledne už vyhlásili vodohospodáři bdělost na Kocábě ve středočeských Štěchovicích, první stupeň povodňové aktivity platí i na Klabavě v Hrádku v Plzeňském kraji, vyplývá z informací na webu povodňové služby ČHMÚ. Hasiči v Praze a Středočeském kraji evidují od rána zvýšený počet výjezdů, museli především čerpat vodu ze zatopených sklepů či suterénů domů.

10:29

"Na jihozápadě Středočeského kraje a v sousedících okresech na východě Plzeňského kraje spadlo v noci a ráno za šest hodin 20 až 40 milimetrů, v extrémech až 60 milimetrů. Během dopoledne a odpoledne bude pásmo vydatných srážek postupovat přes západní polovinu Čech dále k severu do Ústeckého a později i Libereckého kraje," uvedl Český hydrometeorologický ústav.

10:25

Olomoučtí hasiči kvůli silnému větru musí už od středy zasahovat u popadaných stromů nebo odstraňovat uvolněné reklamní bannery.

10:20

V pražském Radotíně už rozvodněný potok zatopil domy.

Krizová situace v Edenu! Potok vytékající ze Sudů a Černé rokle se proměnil v řeku. Zatopené jsou domy na ulicích K Cementárně, Vápenná a HZS! Komunikace K Cementárně bude uzavřena!

Zveřejnil(a) Radotín (Praha 16) dne 29. Červen 2017
ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 29. 6. 2017 23:30
 

Právě se děje

před 6 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 6 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy