Obrazem: V Česku napadlo i 20 centimetrů sněhu. Ztěžuje provoz na silnici i železnici

Obrazem: V Česku napadlo i 20 centimetrů sněhu. Ztěžuje provoz na silnici i železnici
Sníh zkomplikoval dopravu také na dálnicích. Na snímku D6 před Prahou.
Železniční zastávka Řevnice. Vlaky odsud směrem na Prahu ráno nejezdily několik hodin.
Místo do stopy nebo na sjezdovku vyrazili do příkrých ulic Žižkova i běžkaři a dokonce snowboardisti.
Naopak řidičům zasněžená dlážděná vozovka spíš přidělává starosti.
Foto: Radek Bartoníček
Pavel Mazanec Domácí Pavel Mazanec, Jana Kramlová, Domácí
8. 2. 2021 13:52
Sníh a ledovka zkomplikovaly dopravu v celé zemi. Nejhorší situace byla ráno, dopoledne se mírně zlepšila, autobusy a vlaky ale dál nabírají i několikahodinová zpoždění, některé spoje vůbec nevyjely. Podle webu Českých drah je na několika tratích kalamitní stav, zapadaly výhybky. Problémy jsou i na dálnicích, kde musejí řidiči počítat s kolonami. Na mnoha místech silnice blokují uvízlé kamiony.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy