Obrazem: V Česku napadlo i 20 centimetrů sněhu. Ztěžuje provoz na silnici i železnici

Obrazem: V Česku napadlo i 20 centimetrů sněhu. Ztěžuje provoz na silnici i železnici
Sníh zkomplikoval dopravu také na dálnicích. Na snímku D6 před Prahou.
Železniční zastávka Řevnice. Vlaky odsud směrem na Prahu ráno nejezdily několik hodin.
Místo do stopy nebo na sjezdovku vyrazili do příkrých ulic Žižkova i běžkaři a dokonce snowboardisti.
Naopak řidičům zasněžená dlážděná vozovka spíš přidělává starosti.
Foto: Radek Bartoníček
Pavel Mazanec Domácí Pavel Mazanec, Jana Kramlová, Domácí
8. 2. 2021 13:52
Sníh a ledovka zkomplikovaly dopravu v celé zemi. Nejhorší situace byla ráno, dopoledne se mírně zlepšila, autobusy a vlaky ale dál nabírají i několikahodinová zpoždění, některé spoje vůbec nevyjely. Podle webu Českých drah je na několika tratích kalamitní stav, zapadaly výhybky. Problémy jsou i na dálnicích, kde musejí řidiči počítat s kolonami. Na mnoha místech silnice blokují uvízlé kamiony.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy