O víkendu se teploty vyšplhají až na 27 stupňů. Příští týden ale přijde ochlazení, déšť i bouřky

Domácí Domácí
19. 4. 2018 10:16
V příštím týdnu se dočkáme oblačné až zatažené oblohy, přechodně bude místy i polojasno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Viktor Vondra

Praha - V sobotu se Česko dočká letních teplot. Poté se ale přes naše území přežene studená fronta od severu, která přinese déšť a mírné ochlazení, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu

Čtvrtek přinese jasnou, přechodně polojasnou oblohu. Teploty se udrží mezi 20 až 24 stupni Celsia.

V Pátek se po ránu mohou ojediněle objevit přízemní mrazíky. Vydrží jasná a polojasná obloha. Přes den ale naměříme 20 až 24, v Čechách až 26 stupňů Celsia.

V sobotu se opět dočkáme převážně jasné nebo skoro jasné oblohy, od severu bude přechodně až oblačno a ojediněle se objeví i přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 21 až 25, na jihu Moravy až na 27 stupňů Celsia.

V neděli bude přechodně oblačno a zpočátku se na jihovýchodě území objeví přeháňky, ale na většině území vydrží skoro jasná až polojasná obloha. Rtuť teploměru vyšplhá na 17 až 21 stupňů Celsia.

Pondělí bude opět polojasno až skoro jasno, od západu bude postupně přibývat oblačnosti a na většině území můžeme očekávat přeháňky, místy i bouřky. Na východě území se srážky objeví jen ojediněle. Teploty přes den vystoupají na 21 až 25 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne se dočkáme oblačné až zatažené oblohy, přechodně bude místy i polojasno. Na většině území bude občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 17 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy