reklama
 
 

O víkendu teploty spadnou na 17 stupňů, přijdou i bouřky. Letní počasí se vrátí až příští týden

AKTUALIZOVÁNO 17. 8. 2017
Teploty jen okolo 17 až 22 stupňů, převážně zatažená obloha a přeháňky nebo déšť. O víkendu si příliš letního počasí neužijeme. Od východu se totiž do Česka blíží studená fronta. V pondělí a v úterý začne přes střední Evropu přecházet tlaková výše, po jejíž zadní straně k nám přechodně pronikne teplý vzduch od jihu a teploty dosáhnou až k letním 29 stupňům Celsia.

Praha - Nadcházející víkend přinese ochlazení až na 17 stupňů a přijdou i přeháňky a bouřky. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se v průběhu příštího týdne ale začne opět oteplovat a už ve středu bychom se měli dočkat téměř tropických teplot.

Ve čtvrtek ráno se na řadě míst objevily mlhy, ty ale v průběhu dne vystřídá polojasná až skoro jasná obloha. Odpoledne bude ale v Čechách od západu přibývat oblačnosti. Na východě území se objeví ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty přes den vystoupají na letních 25 až 29 stupňů Celsia.

Pátek přinese polojasnou až oblačnou oblohu a zejména v Čechách ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Postupně bude od západu přibývat oblačnosti i deště. Rtuť teploměru vystoupá na 27 až 31 stupňů Celsia. Část Moravy čekají v pátek odpoledne vysoké teploty, které se mohou pohybovat mezi 31 až 34 stupni Celsia.

V sobotu se citelně ochladí a teploty spadnou na 18 až 22 stupňů Celsia. Obloha bude navíc zatažená až oblačná a přijde i déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky a vydatnější srážky. Na východě území bude ale zpočátku polojasno a teploty vyšplhají až k 25 stupňům Celsia.

V neděli klesnou teploty ještě níž a budou se pohybovat od 17 do 21 stupňů Celsia. Obloha navíc bude převážně oblačná až polojasná a místy se objeví přeháňky.

Od pondělí se začne opět mírně oteplovat a rtuť teploměru vyšplhá na 19 až 23 stupňů Celsia. Bude převážně oblačno, zejména na východě a severovýchodě během dne ojediněle přeháňky.

Ve zbylých dnech příštího pracovního týdne nás čeká jasná až polojasná obloha, ale od západu bude postupně přibývat oblačnosti a místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat od 22 do 26 a ve středu dosáhnou až na 29 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 17. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama