reklama
 
 

O víkendu si užijeme letní teploty a jasnou oblohu. Příští týden bude až 27 stupňů

3. 5. 2018 11:58
I nadále platí výstraha pro Jihomoravský kraj a Prahu před nebezpečím požárů.

Praha - Počasí o víkendu v Česku ovlivní fronta od západu, která přinese teploty až okolo letních 25 stupňů Celsia. Obloha bude většinou jasná nebo skoro jasná a srážek se dočkáme až v příštím týdnu, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Až do páteční půl jedenácté také platí výstraha před bouřkami, a to pro Jihomoravský, Jihočeský, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Středočeský, Zlínský a Pardubický kraj a Kraj Vysočinu a Prahu.

Ve čtvrtek vydrží oblačná až zatažená obloha, místy se objeví déšť, přeháňky nebo bouřky. Teploty vyšplhají na 15 a na východě až na 28 stupňů.

Pátek přinese zpočátku většinou oblačnou oblohu a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle můžeme očekávat i bouřky, a to zejména na východě. Během dne bude většinou polojasná obloha a ojediněle, zejména na jihu a východě se objeví srážky.

V sobotu se dočkáme polojasné až skoro jasné oblohy a rtuť teploměru vyšplhá na 20 až 24 stupňů.

V neděli bude jasná nebo skoro jasná obloha. Teploty se budou pohybovat mezi 21 a 25 stupni.

V pondělí se dočkáme jasné nebo skoro jasné oblohy a teplot od 21 do 25 stupňů.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude jasná až polojasná obloha, v závěru týdne bude přechodně zvětšená oblačnost, při které se ojediněle objeví i přeháňky. Přes den naměříme teploty mezi 22 až 27 stupni.

I nadále platí výstraha pro Jihomoravský kraj a Prahu před nebezpečím požárů.

autor: Domácí | 3. 5. 2018 11:58

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama