reklama
 
 

O víkendu se znovu ochladí. Přibude oblačnosti a objeví se déšť či přeháňky

9. 5. 2019 9:38
Příjemné jarní teploty vystřídá o víkendu chladnější počasí, zatažená obloha a déšť. Ještě v sobotu na východě území vystoupá rtuť teploměru až k 19 stupňům, odpoledne k nám ale od severu začne proudit studený vzduch ze severu a vlhký vzduch z východu. Teploty by se však pod bod mrazu už neměly dostat, předpokládá Český hydrometeorologický ústav.

Ve čtvrtek bude zpočátku zataženo, na východě území bude pršet, přičemž déšť bude odpoledne slábnout. Během dne se bude v Čechách obloha vyjasňovat, ojediněle se budou na jihozápadě a západě vykytovat přeháňky. Denní teploty se vyšplhají na 14 až 18 stupňů.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu. Místy se objeví přeháňky, na severu a severovýchodě ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 15 až 19 stupňů.

Víkend přinese oblačné a deštivé počasí. V sobotu bude od západu přibývat oblačnost a odpoledne se začne objevovat déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 16 stupňů, na východě až k 19 stupňům.

neděli se na většině území stále bude vyskytovat občasný déšť a přeháňky, v polohách nad 1000 metrů dokonce i sníh. Denní teploty klesnou na 9 až 13 stupňů.

I pondělí bude ve znamení oblačné a zatažené oblohy. Především na východě území bude místy, postupně ojediněle pršet. Nejvyšší denní teploty se opět vyšplhají na 9 až 13 stupňů.

Další dny nepřinesou velké oteplení. Maximální teploty se budou pohybovat mezi 13 a 18 stupni. Většinou bude oblačno nebo polojasno. Na konci týdne se  znovu objeví občasný déšť nebo přeháňky.

autor: Domácí | 9. 5. 2019 9:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama