O víkendu se znovu ochladí. Přibude oblačnosti a objeví se déšť či přeháňky

Domácí Domácí
9. 5. 2019 9:38
Příjemné jarní teploty vystřídá o víkendu chladnější počasí, zatažená obloha a déšť. Ještě v sobotu na východě území vystoupá rtuť teploměru až k 19 stupňům, odpoledne k nám ale od severu začne proudit studený vzduch ze severu a vlhký vzduch z východu. Teploty by se však pod bod mrazu už neměly dostat, předpokládá Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Ve čtvrtek bude zpočátku zataženo, na východě území bude pršet, přičemž déšť bude odpoledne slábnout. Během dne se bude v Čechách obloha vyjasňovat, ojediněle se budou na jihozápadě a západě vykytovat přeháňky. Denní teploty se vyšplhají na 14 až 18 stupňů.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu. Místy se objeví přeháňky, na severu a severovýchodě ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 15 až 19 stupňů.

Víkend přinese oblačné a deštivé počasí. V sobotu bude od západu přibývat oblačnost a odpoledne se začne objevovat déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 12 až 16 stupňů, na východě až k 19 stupňům.

neděli se na většině území stále bude vyskytovat občasný déšť a přeháňky, v polohách nad 1000 metrů dokonce i sníh. Denní teploty klesnou na 9 až 13 stupňů.

I pondělí bude ve znamení oblačné a zatažené oblohy. Především na východě území bude místy, postupně ojediněle pršet. Nejvyšší denní teploty se opět vyšplhají na 9 až 13 stupňů.

Další dny nepřinesou velké oteplení. Maximální teploty se budou pohybovat mezi 13 a 18 stupni. Většinou bude oblačno nebo polojasno. Na konci týdne se  znovu objeví občasný déšť nebo přeháňky.

 

Právě se děje

Další zprávy