O víkendu se v Česku ochladí, přijde i déšť. Letní počasí se vrátí příští týden

Domácí Domácí
30. 8. 2018 10:35
O víkendu se budou teploty pohybovat mezi 18 až 23 stupni Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu se v Česku ochladí, studená fronta od západu přinese teploty jen okolo 18 stupňů Celsia. Letní teploty se na naše území vrátí příští týden, kdy rtuť teploměru ukáže až 28 stupňů Celsia, tropů se už ale nejspíš nedočkáme, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží oblačná až zatažená obloha, místy se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku jasno až polojasno. Odpoledne a večer bude na západě oblačnosti ubývat a přeháňky se objeví jen ojediněle. Teploty přes den se v Čechách budou pohybovat od 19 do 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku od 24 do 29 stupňů Celsia.

V pátek bude oblačná až polojasná obloha a ojediněle se objeví přeháňky. Na východě bude přechodně až zataženo a místy se objeví déšť. Odpoledne od jihozápadu začne přibývat oblačnosti, večer se můžeme dočkat i déště. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 19 do 23 stupňů, na jižní Moravě až okolo 25 stupňů Celsia.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a místy se objeví přeháňky nebo déšť. Na severozápadě Čech budou srážky jen ojediněle. Odpoledne budou v Čechách od západu srážky ustávat a k večeru bude ubývat i oblačnosti. Přes den naměříme mezi 19 až 23 stupni Celsia.

V neděli se dočkáme většinou polojasné oblohy a v jihozápadní polovině území bude zpočátku oblačno až zataženo s deštěm. Přes den rtuť teploměru ukáže 18 až 22 stupňů Celsia.

Pondělí přinese polojasnou až oblačnou oblohu a místy přijdou přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou na 23 až 27 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude skoro jasná až polojasná obloha a při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se mohou objevovat i mlhy. Teploty vystoupají na 23 až 28 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy