O víkendu se teploty vyhoupnou přes 20 stupňů, do Česka dorazí opravdové babí léto

Domácí Domácí
10. 10. 2019 14:21
V závěru pracovního týdne bude počasí v Česku spíše chladnější s maximálními teplotami do 18 stupňů Celsia a zamračeným nebem s častým deštěm. Od pátku ale začne počasí ovlivňovat tlaková výše a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch. Víkend bude díky tomu jasný a teplý, teploty by měly stoupat až ke 23 stupňům Celsia. Motoristé si ale budou muset dávat pozor na nízkou oblačnost a mlhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek je třeba počítat s proměnlivou oblačností, místy přeháňky, které budou na horách četnější. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na horách kolem 6 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia. 

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu republiky přechodně až zatažené, na horách se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se může na některých místech objevit nízká oblačnost či mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

sobotu bude jasno nebo skoro jasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 9 stupňů Celsia.  

neděli bude jasno až polojasno. Na Moravě je třeba v ranních a dopoledních hodinách počítat s nízkou oblačností nebo mlhou. Mírně se oteplí na 19 až 23 stupňů Celsia. Na místech, kde se bude delší dobu držet nízká oblačnost, tak teploty budou nižší jen kolem 17 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia.

V pondělí bude jasno až polojasno, stejně jako v předešlých dnech je třeba ráno a dopoledne očekávat mlhu a nízkou oblačnost. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 18 až 22 stupňů Celsia. V místech, kde se bude mlha držet delší dobu, počítejte s teplotami kolem 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude jasno a polojasno, dále se budeme potýkat s nízkou oblačností a mlhou. Teploty od 17 do 21 stupňů Celsia, při větší oblačnosti 13 až 17 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 7 až 11 stupňů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy