O víkendu se teploty vyhoupnou přes 20 stupňů, do Česka dorazí opravdové babí léto

Domácí Domácí
10. 10. 2019 14:21
V závěru pracovního týdne bude počasí v Česku spíše chladnější s maximálními teplotami do 18 stupňů Celsia a zamračeným nebem s častým deštěm. Od pátku ale začne počasí ovlivňovat tlaková výše a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch. Víkend bude díky tomu jasný a teplý, teploty by měly stoupat až ke 23 stupňům Celsia. Motoristé si ale budou muset dávat pozor na nízkou oblačnost a mlhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek je třeba počítat s proměnlivou oblačností, místy přeháňky, které budou na horách četnější. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na horách kolem 6 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia. 

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu republiky přechodně až zatažené, na horách se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se může na některých místech objevit nízká oblačnost či mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

sobotu bude jasno nebo skoro jasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 9 stupňů Celsia.  

neděli bude jasno až polojasno. Na Moravě je třeba v ranních a dopoledních hodinách počítat s nízkou oblačností nebo mlhou. Mírně se oteplí na 19 až 23 stupňů Celsia. Na místech, kde se bude delší dobu držet nízká oblačnost, tak teploty budou nižší jen kolem 17 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia.

V pondělí bude jasno až polojasno, stejně jako v předešlých dnech je třeba ráno a dopoledne očekávat mlhu a nízkou oblačnost. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 18 až 22 stupňů Celsia. V místech, kde se bude mlha držet delší dobu, počítejte s teplotami kolem 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude jasno a polojasno, dále se budeme potýkat s nízkou oblačností a mlhou. Teploty od 17 do 21 stupňů Celsia, při větší oblačnosti 13 až 17 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 7 až 11 stupňů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy