O víkendu se teploty vyhoupnou přes 20 stupňů, do Česka dorazí opravdové babí léto

Domácí Domácí
10. 10. 2019 14:21
V závěru pracovního týdne bude počasí v Česku spíše chladnější s maximálními teplotami do 18 stupňů Celsia a zamračeným nebem s častým deštěm. Od pátku ale začne počasí ovlivňovat tlaková výše a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch. Víkend bude díky tomu jasný a teplý, teploty by měly stoupat až ke 23 stupňům Celsia. Motoristé si ale budou muset dávat pozor na nízkou oblačnost a mlhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek je třeba počítat s proměnlivou oblačností, místy přeháňky, které budou na horách četnější. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na horách kolem 6 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia. 

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu republiky přechodně až zatažené, na horách se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se může na některých místech objevit nízká oblačnost či mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

sobotu bude jasno nebo skoro jasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 9 stupňů Celsia.  

neděli bude jasno až polojasno. Na Moravě je třeba v ranních a dopoledních hodinách počítat s nízkou oblačností nebo mlhou. Mírně se oteplí na 19 až 23 stupňů Celsia. Na místech, kde se bude delší dobu držet nízká oblačnost, tak teploty budou nižší jen kolem 17 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia.

V pondělí bude jasno až polojasno, stejně jako v předešlých dnech je třeba ráno a dopoledne očekávat mlhu a nízkou oblačnost. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 18 až 22 stupňů Celsia. V místech, kde se bude mlha držet delší dobu, počítejte s teplotami kolem 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude jasno a polojasno, dále se budeme potýkat s nízkou oblačností a mlhou. Teploty od 17 do 21 stupňů Celsia, při větší oblačnosti 13 až 17 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 7 až 11 stupňů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Jedny z nejprodávanějších amerických novin USA Today poprvé podpořily do voleb jednoho z kandidátů

Redakční rada jednoho z nejprodávanějších amerických deníků USA Today dnes podpořila do prezidentských voleb demokrata Joea Bidena. Je to přitom poprvé, co se list postavil za jednoho z kandidátů od svého založení v roce 1982. Podobný krok již letos učinilo několik dalších periodik.

"Není to něco, co bychom dělali zlehka či s nadšením," uvedl šéf redakční rady USA Today Bill Stenberg. "V roce 2016 nedokázali konzervativní členové jít o krok dál a podpořit Hillary Clintonovou," pokračoval s tím, že před čtyřmi roky list jen nabádal svoje čtenáře, aby nevolili Trumpa, nicméně podporu nevyslovil nikomu.

"Nyní, když je to otázka Joea Bidena proti Donaldu Trumpovi, byla v radě plná shoda nejen na tom postavit se znovu proti Donaldu Trumpovi, ale udělat krok navíc a podpořit Joea Bidena, který je méně polarizující a kontroverzní postavou než Clintonová," dodal Stenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy