O víkendu se teploty vyhoupnou přes 20 stupňů, do Česka dorazí opravdové babí léto

Domácí Domácí
10. 10. 2019 14:21
V závěru pracovního týdne bude počasí v Česku spíše chladnější s maximálními teplotami do 18 stupňů Celsia a zamračeným nebem s častým deštěm. Od pátku ale začne počasí ovlivňovat tlaková výše a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch. Víkend bude díky tomu jasný a teplý, teploty by měly stoupat až ke 23 stupňům Celsia. Motoristé si ale budou muset dávat pozor na nízkou oblačnost a mlhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek je třeba počítat s proměnlivou oblačností, místy přeháňky, které budou na horách četnější. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na horách kolem 6 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia. 

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu republiky přechodně až zatažené, na horách se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se může na některých místech objevit nízká oblačnost či mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

sobotu bude jasno nebo skoro jasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 9 stupňů Celsia.  

neděli bude jasno až polojasno. Na Moravě je třeba v ranních a dopoledních hodinách počítat s nízkou oblačností nebo mlhou. Mírně se oteplí na 19 až 23 stupňů Celsia. Na místech, kde se bude delší dobu držet nízká oblačnost, tak teploty budou nižší jen kolem 17 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia.

V pondělí bude jasno až polojasno, stejně jako v předešlých dnech je třeba ráno a dopoledne očekávat mlhu a nízkou oblačnost. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 18 až 22 stupňů Celsia. V místech, kde se bude mlha držet delší dobu, počítejte s teplotami kolem 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude jasno a polojasno, dále se budeme potýkat s nízkou oblačností a mlhou. Teploty od 17 do 21 stupňů Celsia, při větší oblačnosti 13 až 17 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 7 až 11 stupňů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy