O víkendu se teploty vyhoupnou přes 20 stupňů, do Česka dorazí opravdové babí léto

Domácí Domácí
10. 10. 2019 14:21
V závěru pracovního týdne bude počasí v Česku spíše chladnější s maximálními teplotami do 18 stupňů Celsia a zamračeným nebem s častým deštěm. Od pátku ale začne počasí ovlivňovat tlaková výše a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch. Víkend bude díky tomu jasný a teplý, teploty by měly stoupat až ke 23 stupňům Celsia. Motoristé si ale budou muset dávat pozor na nízkou oblačnost a mlhy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek je třeba počítat s proměnlivou oblačností, místy přeháňky, které budou na horách četnější. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na horách kolem 6 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia. 

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu republiky přechodně až zatažené, na horách se ojediněle objeví přeháňky. Ráno se může na některých místech objevit nízká oblačnost či mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

sobotu bude jasno nebo skoro jasno, v severní polovině území bude místy zataženo a ojediněle se mohou objevit přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 5 až 9 stupňů Celsia.  

neděli bude jasno až polojasno. Na Moravě je třeba v ranních a dopoledních hodinách počítat s nízkou oblačností nebo mlhou. Mírně se oteplí na 19 až 23 stupňů Celsia. Na místech, kde se bude delší dobu držet nízká oblačnost, tak teploty budou nižší jen kolem 17 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů Celsia.

V pondělí bude jasno až polojasno, stejně jako v předešlých dnech je třeba ráno a dopoledne očekávat mlhu a nízkou oblačnost. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 18 až 22 stupňů Celsia. V místech, kde se bude mlha držet delší dobu, počítejte s teplotami kolem 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude jasno a polojasno, dále se budeme potýkat s nízkou oblačností a mlhou. Teploty od 17 do 21 stupňů Celsia, při větší oblačnosti 13 až 17 stupňů. V noci pak teploty budou klesat na 7 až 11 stupňů.

 

Právě se děje

před 2 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 12 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 37 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy