reklama
 
 

O víkendu se prudce ochladí. Ráno přijdou přízemní mrazíky, na horách nasněží

Aktualizováno 27. 9. 2018 10:57
Ilustrační foto. | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:19
V závěru příštího týdne by se mělo mírně oteplit a teploty vystoupají i na 18 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové ČHMÚ.

Praha - Do pátku se v Česku udrží teploty okolo dvaceti stupňů, v noci na sobotu ale naše území zasáhne studená fronta a rtuť teploměru spadne i k deseti stupňům. Po ránu se mohou objevovat přízemní mrazíky a v tisíci metrech na horách bude i sněžit, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu

Ve čtvrtek vydrží převážně jasná obloha. Teploty vystoupají na 18 až 22 stupňů, ojediněle v Čechách až 24 stupňů.

Pátek přinese skoro jasnou, později odpoledne až zataženou oblohu. Večer se postupně místy objeví přeháňky. Rtuť teploměru vyšplhá na 18 až 22 stupňů Celsia.

V sobotu se dočkáme polojasné až oblačné oblohy, ojediněle se objeví přeháňky, které budou v tisíci metrech smíšené nebo sněhové. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku až zataženo a místy budou přeháňky. K večeru bude oblačnosti ubývat. Denní teploty spadnou na 10 až 14 stupňů.

Neděle přinese jasnou nebo polojasnou oblohu a denní teploty mezi 12 až 16 stupni.

V pondělí bude oblačná, přechodně i polojasná obloha a ojediněle se vyskytnou srážky. Ráno se ojediněle objeví přízemní mrazíky. Teploty přes den vystoupají na 14 až 18 stupňů.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou většinou oblačnou oblohu a místy přeháňky. V závěru týdne bude oblačnosti i srážek ubývat. Po ránu se mohou objevit přízemní mrazíky. Teploty se udrží od 10 do 15 stupňů, v dalších dnech naměříme až 18 stupňů.

Prahou se prohnala vichřice:

Prahou se prohnala vichřice Fabienne. Fotbalistům Slávie zkomplikovala hru | Video: Marek Janoš |  00:11

autor: Domácí | 27. 9. 2018 10:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama