Léto nekončí. O víkendu se oteplí, v dalších dnech bude až 30 stupňů

ČTK ČTK
10. 9. 2020 14:05
Čtvrteční ochlazení budou v pátek a o víkendu následovat opět vyšší teploty kolem 25 stupňů Celsia. Na začátku příštího týdne pak meteorologové očekávají až 30 stupňů. Srážky se mohou objevit ojediněle v pátek a na jihozápadě republiky i v sobotu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ve čtvrtek se teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia, na jihu Moravy se mohou vyšplhat až na 24 stupňů. Déšť se neočekává, na severovýchodě se ojediněle mohou vyskytnout přeháňky. Vítr bude přes den mírný západní až severozápadní s rychlostí 2 až 6 metrů za sekundu. Odpoledne se bude měnit na severovýchodní až východní a večer bude slábnout.

V pátek bude oblačno až polojasno, zpočátku ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 stupňů Celsia, na severu kolem 7 stupňů. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 a 25 stupni. Foukat bude slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 metrů za sekundu.

V sobotu se mírně oteplí. Bude jasno až polojasno, od západu přechodně oblačno, ojediněle slabý déšť nebo přeháňky, na jihozápadě ojediněle i bouřky. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 23 a 27 stupni Celsia. Slabý, během dne mírný jihovýchodní až jižní vítr s rychlostí 2 až 5 metrů za sekundu se bude v Čechách měnit na jihozápadní.

V neděli bude jasno až polojasno, zpočátku až oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 24 až 28 stupňů, na severovýchodě kolem 23 stupňů. Foukat bude slabý proměnlivý nebo západní vítr s rychlostí do 4 metrů za sekundu.

I v začátku nového týdne vydrží letní teploty. Od pondělí do středy bude přes den až 30 stupňů Celsia a jasno až polojasno, foukat bude slabý vítr. Ke konci příštího týdne přijde od západu oblačnost a mohou se ojediněle vyskytnout i bouřky.

Další týdny budou podle dlouhodobé předpovědi meteorologů nadprůměrné až průměrné s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem 8 stupňů a denních teplot kolem 19 stupňů. Srážkově bude období průměrné až slabě podprůměrné a týdenní úhrny se budou pohybovat většinou v intervalu 6 až 10 mm.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy