O víkendu se mírně oteplí, bude ale pršet. Sněhová nadílka přijde příští týden

Domácí Domácí
5. 12. 2019 9:40
Po chladném týdnu se v Česku o víkendu opět o něco oteplí. Teploty sice vyšplhají až k devíti stupňům, doprovázet je ale bude zatažená obloha a déšť. Na začátku příštího týdne pak na většině území nasněží.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude podle meteorologů obloha většinou zatažená nízkou oblačností. V Moravskoslezském, Olomouckém nebo Karlovarském kraji bude ale převážně jasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 a 4 stupni Celsia.

V pátek už bude jasno až skoro jasno na většině území Česka, jen k večeru bude oblačnosti přibývat. Také se lehce oteplí, rtuť teploměru by se podle předpovědi měla držet mezi 2 a 6 stupni.

Teploty budou dále stoupat i v sobotu, na většině území bude 4 až 8 stupňů. Jasnou oblohu ale vystřídá zataženo až oblačno a velká část Česka musí počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami. V polohách nad 700 metrů i nasněží.

Podobné počasí vydrží také v neděli. Zataženou až oblačnou oblohu budou na většině území doprovázet deště a přeháňky, na horách bude i sněžit. Teploty budou kolísat mezi 5 a 9 stupni.

V pondělí bude obloha oblačná až zatažená, přechodně ale může být i polojasno. Většina obyvatel Česka musí opět počítat s deštěm a přeháňkami. V polohách nad 500 metrů bude sněžit.

Po zbytek pracovního týdne bude sněhu dále přibývat. V úterý a ve středu bude sněžit na většině území, ve čtvrtek se situace opět vrátí do normálu. Teploty se udrží v rozmezí 1 a 6 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy