O víkendu se mírně oteplí, ale bude pršet. Příští týden spadnou teploty na minus sedm

Domácí Domácí
22. 11. 2018 10:25
O víkendu se v Česku mírně oteplí, teploty přes den vystoupají až k osmi stupňům Celsia. Příští týden však přes Česko přejde od severozápadu studená fronta a teploty v noci klesnou i k minus sedmi stupňům, předpovídají meteorologové. Až do pátečního rána platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před ledovkou pro jihozápadní a částečně střední část Čech, Vysočinu a východ Moravy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek vydrží zatažená obloha, místy bude mlhavo, objeví se slabé mrholení, které může i mrznout, nebo sněžení. Tvořit se tak může slabá ledovka. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 1 do 5 stupňů Celsia.

V pátek bude zataženo s nízkou oblačností a vyskytnou se i mlhy. Místy se objeví mrholení, které bude zpočátku mrznoucí. Na horách, v Čechách a na severovýchodě Moravy může být přechodně polojasno. Denní teploty se budou pohybovat od 3 do 7 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou pod nulu a může se tvořit ledovka. 

Sobota přinese většinou zataženou oblohu a místy se objeví mlhy nebo mrholení. Postupně od jihozápadu bude přibývat déšť, na horách budou srážky smíšené nebo sněhové. Srážky budou později směrem od jihozápadu ustávat. Rtuť teploměru se přes den bude pohybovat mezi 3 a 7 stupni Celsia. V noci teploty na západě klesnou i těsně pod bod mrazu, hrozí proto tvorba náledí. 

V neděli bude oblačná až zatažená obloha, místy bude až polojasno. Ojediněle se objeví déšť, na horách může sněžit. Přes den naměříme od 4 do 8 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou i pod bod mrazu, hrozí tak tvorba náledí.

Pondělí přinese opět oblačnou až zataženou oblohu a především na jihu a jihozápadě se objeví slabý déšť. V polohách nad 500 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Teploty se přes den udrží mezi 1 a 5 stupni Celsia. Ojediněle se může tvořit náledí. 

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude oblačno až polojasno, ojediněle se objeví slabé sněžení. Teploty přes den se budou pohybovat od minus 2 do 3 stupňů, v noci při malé oblačnosti klesnou až k minus 7 stupňům Celsia.

 

Právě se děje

Další zprávy