reklama
 
 

Víkend zkazí přeháňky a bouřky. Teploty se udrží kolem dvacítky

17. 5. 2018 11:37
V příštím týdnu se dočkáme mírného oteplení. Rtuť teploměru dosáhne až na letních 25 stupňů.

Praha - O víkendu se dočkáme jarních teplot okolo 20 stupňů, přijde ale i déšť a občas i bouřky. Přes Česko bude nejprve postupovat tlaková níže směrem na severovýchod. Postupně k nám ale začne proudit tlaková výše od severozápadu, upřesňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží zatažená až oblačná obloha a na většině území bude déšť nebo přeháňky. Ojediněle se objeví i bouřky. Teploty se udrží mezi 15 až 19 stupni.

Pátek přinese oblačnou oblohu, ale i přeháňky a ojediněle i bouřky, a to zejména v odpoledních hodinách. Od jihovýchodu se bude postupně obloha vyjasňovat. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 18 do 22 stupňů.

V sobotu se dočkáme oblačné až polojasné oblohy a během dne se místy objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty opět vystoupají na 18 až 22 stupňů.

Neděle přinese polojasnou oblohu a při zvětšené oblačnosti také přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 19 a 23 stupni.

V pondělí bude polojasná obloha a odpoledne se při zvětšené oblačnosti dočkáme ojedinělých přeháněk nebo bouřek. Přes den naměříme teploty mezi 20 až 24 stupni.

Další dny příštího pracovního týdne bude většinou polojasno až oblačno, místy se opět objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat od 20 do 25 stupňů. 

17. 5. 2018 11:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama