O víkendu teploty vyšplhají k 30 stupňům, bude ale pršet a občas se objeví i bouřky

Barbora Němcová Barbora Němcová
26. 5. 2016 8:15
Konec tohoto týdne bude teplý, rtuť teploměru by měla vystoupat až k 29 stupňům Celsia. Meteorologové však hlásí četné přeháňky a místy bouřky, které mohou být i velmi intenzivní. Od poloviny příštího týdne by mělo přijít mírné ochlazení.
(Ilustrační foto.
(Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Bouřkové počasí s přeháňkami a teploty od 23 do 29 stupňů Celsia vydrží do konce týdne. Od poloviny příštího týdne by se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo ochladit a teploty spadnou k 18 stupňům Celsia.

Ve čtvrtek bude oblačná až polojasná obloha a teploty vyšplhají k 20 až 24 stupňům Celsia. Od východu budou přicházet přeháňky a objevit se mohou i bouřky.

Pátek přinese oblačnou, zpočátku místy polojasnou oblohu. Přeháňky se budou vyskytovat na celém území, místy se objeví bouřky, ojediněle intenzivní. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 20 až 24 stupňům, na jihovýchodě až 26 stupňům Celsia.

V sobotu by na většině území Česka měly být přeháňky. Výjimkou nebudou ani bouřky, mnohdy silnější. Rtuť teploměru vyšplhá k 23 až k 27 stupňům Celsia.

V neděli bude nejtepleji a teploty by podle meteorologů měly vystoupat k 25 až 29 stupňům Celsia. Letní počasí však budou doprovázet během dne přeháňky a stejně jako v minulých dnech, i druhý víkendový den meteorologové varují před bouřkami.

Ani začátkem příštího týdne přeháňky a bouřky neustanou. Teploty v pondělí budou podobné jako o víkendu, od úterý se však ochladí a přes den bude jen od 18 do 23 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy