O víkendu teploty vyšplhají k 30 stupňům, bude ale pršet a občas se objeví i bouřky

Barbora Němcová Barbora Němcová
26. 5. 2016 8:15
Konec tohoto týdne bude teplý, rtuť teploměru by měla vystoupat až k 29 stupňům Celsia. Meteorologové však hlásí četné přeháňky a místy bouřky, které mohou být i velmi intenzivní. Od poloviny příštího týdne by mělo přijít mírné ochlazení.
(Ilustrační foto.
(Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Bouřkové počasí s přeháňkami a teploty od 23 do 29 stupňů Celsia vydrží do konce týdne. Od poloviny příštího týdne by se podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo ochladit a teploty spadnou k 18 stupňům Celsia.

Ve čtvrtek bude oblačná až polojasná obloha a teploty vyšplhají k 20 až 24 stupňům Celsia. Od východu budou přicházet přeháňky a objevit se mohou i bouřky.

Pátek přinese oblačnou, zpočátku místy polojasnou oblohu. Přeháňky se budou vyskytovat na celém území, místy se objeví bouřky, ojediněle intenzivní. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 20 až 24 stupňům, na jihovýchodě až 26 stupňům Celsia.

V sobotu by na většině území Česka měly být přeháňky. Výjimkou nebudou ani bouřky, mnohdy silnější. Rtuť teploměru vyšplhá k 23 až k 27 stupňům Celsia.

V neděli bude nejtepleji a teploty by podle meteorologů měly vystoupat k 25 až 29 stupňům Celsia. Letní počasí však budou doprovázet během dne přeháňky a stejně jako v minulých dnech, i druhý víkendový den meteorologové varují před bouřkami.

Ani začátkem příštího týdne přeháňky a bouřky neustanou. Teploty v pondělí budou podobné jako o víkendu, od úterý se však ochladí a přes den bude jen od 18 do 23 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy