O víkendu přijde sychravý podzim. Objeví se mlhy a mrholení

Domácí Domácí
3. 10. 2014 13:00
V sobotu dosáhnou teploty v maximech 12 až 16 °C a přijdou i přeháňky.
Mlhy budou obzvlášť po ránu na celém území.
Mlhy budou obzvlášť po ránu na celém území. | Foto: Thinkstock

Praha Teploty v uplynulých dnech znatelně poklesly a stoupat nebudou ani o víkendu. V pátek bude jasno až polojasno, s nejvyššími teplotami kolem 15 až 19 °C. V noci se ale začne zatahovat a na většině území se objeví mlhy. Ojediněle se vyskytne i mrholení, teploty klesnou k 4 až 8 °C.

V sobotu bude zataženo s nízkou oblačností a místy vydrží mlhy i v průběhu dne. Od jihovýchodu území přijdou podle informací Českého hydrometeorologického úřadu postupně přeháňky. Na severozápadě Čech se odpoledne naopak vyjasní.

Teploty budou v sobotu ještě nižší než v pátek, dosáhnou v maximech 12 až 16 °C. V noci se pak opět udrží na 4 až 8 °C.

V neděli ráno budou Česku opět vládnout mlhy. Počasí se oproti sobotě zásadně nezmění. Bude jasno až polojasno s teplotami 14 až 18 °C. Na některých místech bude opět mrholit a od západu se rozšíří oblačnost. Teploty v noci lehce stoupnou k 7 až 11 °C.

Oblačno s teplotami kolem 15 °C bude i celý příští týden. Počasí by se mělo zlepšit až na víkend, kdy při malé oblačnosti opět naměříme až příjemných 22 °C.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy