Mrazy střídají jarní teploty: O víkendu naměříme v Česku až 16 stupňů, na většině území bude pršet

Domácí Domácí
8. 3. 2018 8:45
Obloha bude většinou oblačná až zatažená, polojasno by mělo být jen v neděli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Arktické mrazy v Česku pominuly a o víkendu podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu naměříme až 16 stupňů Celsia. 

Ve čtvrtek vydrží oblačná až polojasná obloha a na horách se objeví ojedinělé sněžení. K večeru bude oblačnosti od západu přibývat. Teploty se přes den udrží mezi 5 až 9 stupni Celsia.

Pátek přinese oblačnou až zataženou oblohu, na východě území bude zpočátku polojasno. Od západu přijde déšť, který se postupně objeví na většině území . V polohách nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. K večeru bude srážek i oblačnosti ubývat. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 6 až 10 stupňů Celsia.

V sobotu se opět dočkáme oblačné až zatažené oblohy. Během dne se místy objeví i občasný déšť, který bude na severozápadě častější. Teploty přes den vystoupají na 6 až 10 stupňů Celsia.

V neděli bude oblačná až polojasná obloha, místy se objeví nízká oblačnost a ojedinělé mrholení. Odpoledne bude oblačnosti přibývat a večer se objeví déšť nebo přeháňky. Přes den naměříme 12 až 16 stupňů Celsia.

V pondělí bude obloha většinou zatažená s deštěm, který může být v Čechách i vydatný. Přes den teploměr ukáže 9 až 13 stupňů Celsia.

Ani další dny příštího pracovního týdne nepřinesou výraznou změnu počasí. Obloha bude většinou oblačná až zatažená a místy se objeví přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 9 až 14 stupni Celsia.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy