O víkendu naměříme až 29 °C, přeháňky ale nepoleví

Domácí Domácí
24. 7. 2014 11:14
Změna by měla přijít až příští týden, kdy začne oblačnosti ubývat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha – Příjemné teploty, ale přeháňky a občasné bouřky. Tak by měl vypadat nejen konec pracovního týdne, ale také celý víkend. Nejvyšší denní teploty tak oba dny vystoupají až na 29 °C, převážně v neděli ale přeháňky potrápí většinu území Česka. Vše by se mělo změnit až příští týden, kdy začne postupně oblačnosti ubývat.

Ve čtvrtek bude oblačno, na většině území se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Na severu a severovýchodě bude až zataženo s občasným deštěm, na jihu bude naopak přechodně až polojasno. Rtuť teploměru vystoupá na 22 až 26 °C, na severu místy i na 20 °C. V nadmořských výškách nad 1000 metrů naměříme 15 °C, na Šumavě pak 18 °C.

pátek bude polojasno, během dne až oblačno, odpoledne se ojediněle přidají přeháňky nebo bouřky. Na severu se srážky objeví jen místy. V noci teploty klesnou na 15 až 11 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C.

Přeháňky na většině území

sobotu bude polojasno až oblačno, místy se přidají přeháňky nebo bouřky, a to především odpoledne. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 16 až 12 °C, přes den naměříme 25 až 29 °C.

neděli bude převážně oblačno, na většině území se přidají přeháňky nebo bouřky. V noci teploty klesnou na 18 až 14 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 25 až 29 °C.

pondělí bude většinou oblačno, na většině území se přidají přeháňky, místy i bouřky. V noci naměříme 18 až 14 °C, přes den teploty vystoupají na 24 až 28 °C.

Až do čtvrtka bude převážně oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Postupně bude srážek i oblačnosti od západu ubývat, mírně se ovšem také ochladí. Ještě v úterý naměříme 23 až 27 ° C, v dalších dnech pak teplota klesne na 21 až 25 °C. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 18 do 13 °C.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dvou dodávek a dálnice je neprůjezdná. Policisté dopravu odklánějí na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot.

Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy