reklama
 
 

O víkendu naměříme až 12 stupňů. Po oteplení ale přijdou další mrazy a sněžení

Aktualizováno 7. 2. 2019 12:18
O víkendu se výrazně oteplí a naměříme až 12 stupňů Celsia. Začátkem příštího týdne přejde přes Česko tlaková výše a začne proudit studený vzduch od severozápadu. Koncem týdne noční teploty klesnou až na minus 10 stupňů Celsia. Jeseníky ve čtvrtek odpoledne zasáhne silný vítr, Západ a severozápad Čech potrápí ledovka, varují meteorologové z Českého hydrometeorologické ústavu.

Ve čtvrtek odpoledne začne od západu přibývat oblačnosti, postupně se na většině území objeví déšť se sněhem nebo déšť. Zejména na severozápadě budou srážky mrznoucí, v polohách nad 700 metrů bude sněžit. Teploty přes den se udrží mezi minus 1 a 3 stupni Celsia.

Jeseníky ve čtvrtek odpoledne zasáhne silný vítr, který zejména na hřebenech může v nárazech dosahovat až rychlosti 90 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se bude při mrznoucím dešti nebo sněžení tvořit ledovka. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) a upravil tak své předchozího upozornění na ledovku, která podle něj zasáhne západnější kraje Česka, než původně předpokládal.

V pátek bude oblačno až zataženo, zpočátku se místy objeví déšť se sněhem, ojediněle mohou být srážky mrznoucí. V polohách nad 700 bude sněžit. Během dne začne oblačnosti ubývat a déšť i sněžení ustávat. Rtuť teploměru přes den se bude pohybovat mezi 2 až 6 stupni, na Moravě vystoupá až na 8 stupňů Celsia. V noci teplota neklesne pod minus 3 stupně.

Sobota přinese opět oblačnou až zataženou oblohu, přechodně může být až polojasno. Od západu se objeví slabý déšť, nad 800 metrů bude sněžit. Přes den naměříme mezi 4 až 8 stupni Celsia. V noci teplota klesne až k minus 2 stupňům.

Ani v neděli se obloha nevyjasní, zůstane oblačná až zatažená a místy bude mrholit nebo slabě pršet. Ojediněle se vyskytnou i mlhy. Přes den rtuť teploměru vyšplhá na 6 až 10 stupňů, v Čechách až na 12 stupňů Celsia. Noční teploty neklesnou pod bod mrazu.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

A i v pondělí vydrží obloha oblačná až zatažená a místy se objeví přeháňky, které budou většinou sněhové. Přes den naměří mezi 2 až 6 stupni Celsia. V noci bude mezi 0 až 4 stupni Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne se dočkáme proměnlivé oblačnosti a sněžení, které bude četnější na horách. Teploty přes den budou od minus 3 do 2 stupňů Celsia. V noci naměříme mezi minus 1 až minus 6 stupni, v závěru týdne při vyjasnění a sněhové pokrývce až minus 10 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 7. 2. 2019 9:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama