reklama
 
 

O víkendu bude sněžit a teploty se udrží kolem nuly. V příštím týdnu se dočkáme i mrznoucího deště

14. 12. 2017 10:33
O víkendu nás čeká zimní sychravé počasí. Na většině území se objeví sněžení nebo srážky, obloha bude převážně zatažená až oblačná a teploty se budou pohybovat okolo bodu mrazu.

Praha - Do Česka začne proudit chladný vzduch od západu a severozápadu, který přinese sněžení, přeháňky a teploty okolo nuly. V závěru příštího týdne se objeví také mrznoucí srážky, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek se udrží teploty od 3 do 7 stupňů Celsia a zejména na horách se objeví srážky.

V pátek vydrží zatažená až oblačná obloha. Zpočátku dne se objeví déšť a v polohách nad 700, postupně nad 400 metrů sněžení. Postupně ale budou srážky ustávat a místy se bude protrhávat oblačnost až na polojasnou oblohu. Teploty přes den vyšplhají na 2 až 6 stupňů Celsia.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a místy sněžení nebo sněhové přeháňky, které budou četnější na horách. Teploty se udrží mezi 1 až 5 stupni Celsia.

Ani neděle nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude oblačná až zatažená a místy se objeví občasné sněžení. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi minus 1 až 3 stupni Celsia.

V pondělí se opět dočkáme oblačné až zatažené oblohy a zpočátku místy, během dne na většině území bude sněžit nebo se objeví sněhové přeháňky. Teploty přes den se udrží mezi minus 1 až 3 stupni Celsia.

Ani další dny příštího pracovního týdne výraznou změnu počasí nepřinesou. Převážně bude oblačná až zatažená obloha. Zpočátku na většině území, postupně ojediněle se objeví sněžení. V závěru týdne v nižších polohách srážky dešťové i mrznoucí. Teploty se budou pohybovat od minus 2 do 3 stupňů Celsia. Noční teploty klesnou až na minus 6 stupňů.

autor: Domácí | 14. 12. 2017 10:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama