reklama
 
 

O víkendu bude pršet, přijdou i bouřky. V neděli se ochladí, teplé počasí vydrží jen na Moravě

7. 9. 2017 10:39
Teploty se v nadcházejících dnech udrží jen okolo 20 stupňů Celsia, zároveň se dočkáme i přeháněk, deště a bouřek. Výrazná změna počasí nepřijde ani po víkendu, kdy bude pršet a teploty nepřekročí 22 stupňů. Tepleji má být na jihovýchodě republiky.

Praha - Přes české území bude o víkendu přecházet zvlněná studená fronta od severozápadu, která přinese do Česka déšť a teploty spadnou až k 15 stupňům Celsia. V sobotu by ale na jihovýchodě území měly teploty vystoupat až na 26 stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží převážně velká oblačnost a místy se objeví přeháňky. Odpoledne a k večeru bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni.

V pátek bude polojasná obloha, ráno se ojediněle objeví mlhy. V severozápadní polovině Čech bude odpoledne až oblačno. Rtuť teploměru vyšplhá na 19 až 23 stupňů.

Sobota přinese převážně oblačnou oblohu a večer postupně přijdou od západu přeháňky, déšť a ojediněle i bouřky. Teploty se udrží mezi 20 až 24 stupni. Na jihovýchodě rtuť teploměru vystoupá ještě o dva stupně výš.

V neděli se dočkáme oblačné až zatažené oblohy a na většině území bude pršet. Během dne ale bude srážek od severozápadu ubývat. Teploty spadnou na 15 až 19 stupňů, na Moravě a ve Slezsku se udrží mezi 20 až 24 stupni.

V pondělí bude polojasná až oblačná obloha a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Teploty se udrží mezi 18 až 22 stupni, na jihovýchodě vystoupají až na 24 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne se dočkáme převážně polojasné až oblačné oblohy a zpočátku místy, postupně ojediněle deště nebo přeháněk. Rtuť teploměru se udrží mezi 17 až 22 stupni.

autor: Domácí | 7. 9. 2017 10:39

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama