O víkendu až 20 stupňů a na začátku května výrazné oteplení, slibují meteorologové

ČTK ČTK
18. 4. 2022 19:10
Po chladnějším začátku týdne se v Česku začne od středy postupně oteplovat. O víkendu by se denní maxima mohla blížit 20 stupňům Celsia. A z dlouhodobé předpovědi vyplývá, že by se mělo výrazně oteplit na začátku května. Na srážky nejbohatší by měl být z dalších čtyř týdnů ten příští.
Foto: iStock

Zejména úterý bude deštivé, ale se zataženou oblohou a občasným deštěm je třeba počítat i v dalších dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Podle výhledu na příští čtyři neděle by se mělo výraznější oteplit na počátku května. Jako celek ale budou příští čtyři týdny teplotně i srážkově průměrné.

Prodloužený velikonoční víkend byl v Česku většinou slunečný, ale hlavně v noci také poměrně chladný. Dnes se začne zatahovat a úterý přinese podle meteorologů do Česka občasný déšť, který může ve vyšších nadmořských výškách přecházet do smíšených srážek nebo do sněžení.

Zejména zahrádkáři by měli počítat s tím, že až do čtvrtka mohou teploty nad ránem klesat pod bod mrazu. Varování meteorologů před mrazem ve vegetačním období platilo už v noci na neděli a na dnešek.

Od poloviny týdne se začne v Česku postupně oteplovat a o víkendu by odpolední maxima mohla být mezi 14 až 19 stupni Celsia. Obloha ale bude spíše zatažená s občasným deštěm, předpokládají meteorologové.

Z dnes zveřejněné dlouhodobé předpovědi ČHMÚ vyplývá, že výrazněji oteplit by se v Česku mělo na počátku května. Týden od 9. května by mohl být teplotně mírně nadprůměrný, s odpoledními maximy převyšujícími 20 stupňů Celsia.

Na srážky relativně nejbohatší by měl být z následujících čtyř týdnů ten příští. Ostatní tři týdny by se neměly výrazněji odchylovat od dlouhodobých hodnot.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy