Nezvykle teplý podzim pokračuje. Padají teplotní rekordy, na svatého Martina bude 19 stupňů

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 11. 2015 17:27
Na začátku příštího týdne by teploty mohly dosáhnout až 19 stupňů Celsia. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Srážek bude spíše méně. Meteorologové také hlásí další teplotní rekordy - v sobotu padly rekordní teploty pro listopad dokonce na čtyřech místech Česka. Nejtepleji bylo v Kopistech, kde teplota vyšplhala na 20,4 stupně Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Nadcházející čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Na začátku příštího týdne by teploty mohly dosáhnout až 19 stupňů Celsia. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Srážek bude spíše méně.

Dlouhodobý teplotní průměr je v Česku mezi 9. listopadem a 6. prosincem 1,7 stupně Celsia. Letos by tato hodnota měla být překonána.

V sobotu znovu padaly teplotní rekordy, meteorologé naměřili rekordní teploty pro listopad dokonce na čtyřech místech Česka. Nejtepleji bylo v Kopistech, kde teplota vyšplhala na 20,4 stupně Celsia.

Rekord pro sobotní den pak nahlásilo dvacet stanic, které fungují alespoň 30 let. Bylo mezi nimi i pražské Klementinum, kde se teplota sleduje od roku 1775. Rekordy by měly podle meteorologů padat i v neděli.

Pršet bude jen málo

Neobvykle teplo bude i v následujících týdnech. V závěru příštího týdne se sice ochladí, ale maximální denní teploty by stále měly být okolo deseti stupňů.

"Druhý a třetí týden budou také nadprůměrné, ale teplota bude postupně klesat. Poslední týden by měl být teplotně průměrný s průměrnou týdenní maximální teplotou vzduchu kolem 4 °C a průměrnou týdenní minimální teplotou již kolem -1 °C," uvedli meteorologové.

Srážkově bude celé období průměrné až podprůměrné. "Relativně nejvíce atmosférických srážek spadne pravděpodobně v týdnu od 16. do 22. listopadu s průměrným týdenním úhrnem kolem devíti milimetrů," uvedl ČHMÚ. Nejméně srážek očekávají meteorologové v příštím týdnu.

 

Právě se děje

Další zprávy