Teploty okolo nuly, mlha a mrholení. Silničáři varují řidiče před namrzlými silnicemi

ČTK Domácí ČTK, Domácí
21. 12. 2016 8:02
Většina silnic v Česku je s opatrností sjízdná. Pozor by si ale řidiči měli dát na namrzající mrholení a mlhy. Přes den se udrží teploty kolem nuly a inverzní ráz počasí. Kvůli nebezpečí pádu stromů pod námrazou musela být uzavřena silnice mezi obcemi Domamil a Štěpkov na Třebíčsku.
Foto: Thinkstock

Praha – Teploty okolo bodu mrazu, mlhavo a mrholení. Silničáři i meteorologové varují řidiče před namrzáním vozovek. Většina silnic je ale s opatrností sjízdná.

Silnice na Vysočině jsou sjízdné s opatrností kvůli namrzající mlze. Uzavřena je silnice II/151 mezi obcemi Domamil a Štěpkov na Třebíčsku, kde hrozí padání stromů pod námrazou. Uzavírka v tomto úseku dlouhém skoro tři kilometry zatím platí do 10:00, stanovena je objízdná trasa.

Před namrzáním vozovek varují ve středu ráno silničáři v Jihočeském kraji. Opatrnost je nutná zvláště tam, kde mrholí a je mlhavo. Většina jihočeských vozovek nadále zůstává sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Silnice jsou ve velké míře holé a suché, ale třeba na Jindřichohradecku se na komunikacích nižších tříd drží vrstva zledovatělého sněhu krytá posypem.

Některé silnice ve Zlínském kraji ráno namrzají. Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR se námraza tvoří například v lesích kolem Držkové a Podkopné Lhoty na Zlínsku, na Vsetínsku místy namrzá mlha, která snižuje viditelnost i na Zlínsku a Uherskohradišťsku. Silnice jsou většinou holé a vlhké, jen na horách Vsetínska je pokrývá ujetý sníh.

První zimní den by podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu mělo být inverzní počasí a teploty mezi minus 2 až plus 2 stupni Celsia. Ojediněle slabé sněžení nebo mrholení, i mrznoucí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy