Na konci srpna i začátkem září bude v Česku podle meteorologů nadále chladno

ČTK ČTK
23. 8. 2021 18:53
Na konci srpna i začátkem září bude v Česku dále chladno. Do konce prázdnin se teploty dostanou maximálně na úroveň kolem 20 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, a z krátkodobé předpovědi ústavu. Ochlazení bude doprovázet i deštivé počasí. Po začátku září už ale zřejmě bude srážek ubývat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Už v předchozích dnech teploty klesly a objevily se přeháňky i bouřky. Ve zbytku tohoto týdne a na začátku příštího teploty vystoupají podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nejvýše na 22 stupňů.

Většinou ale budou asi pod dvaceti stupni a v noci mohou klesnout až na šest stupňů. Vesměs bude v nejbližších dnech oblačno s přeháňkami a mohou se znovu objevit také bouřky.

Celkově budou teploty v příštích čtyřech týdnech, počínaje pondělím, pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Zvláště nejbližší dva týdny, od pondělí do 5. září, budou chladné.

Až v týdnu od 6. do 12. září se pravděpodobně mírně oteplí a teploty se dostanou alespoň na úroveň dlouhodobého průměru. Pršet bude nejvíce zřejmě v tomto týdnu, příští týden už budou deště slábnout a nejméně srážek z příštích čtyř týdnů spadne asi v týdnu mezi 6. a 12. zářím.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy