Na Česko se ženou bouřky a krupobití, varují meteorologové

Domácí Domácí
12. 6. 2015 12:39
Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro Pardubický a Královéhradecký kraj již od pátečních 12:00, pro Čechy a Vysočinu pak od sobotního poledne až do 23:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Na Česko se ženou bouřky, silný vítr a krupobití.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro Pardubický a Královéhradecký kraj již od pátečních 12:00, pro Čechy a Vysočinu pak od sobotního poledne až do 23:00.

Při přívalových srážkách může v Čechách v pátek v úhrnu napršet 30 milimetrů vody za hodinu, v sobotu až 40 milimetrů. Vítr může při bouřkách dosáhnout v nárazech rychlosti 70 kilometrů v hodině.

"Intenzivní bouřky se místy vyskytnou na našem území i v neděli, intenzitu a lokalizaci budeme upřesňovat," doplnili meteorologové.

Až do odvolání také platí výstraha před požáry, pozor by si podle ČHMÚ měli dát lidé z Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje a východní části Vysočiny.

Naměříme až 32 °C

V pátek bude polojasno, na severozápadě a severu Čech ale bude převládat velká oblačnost, ojediněle déšť.

Během dne se přechodně při zvětšené oblačnosti postupně místy přidají přeháňky nebo bouřky.

Naměříme 25 až 29 °C, na jihovýchodě až 31 °C.

V sobotu bude polojasno. Postupně se od západu obloha zatáhne, místy se přidají přeháňky a bouřky, které budou ojediněle intenzivní.

Na východě se srážky objeví až večer a jen ojediněle. V noci teploty klesnou k 18 až 14 °C, přes den naměříme 28 až 32 °C.

Po víkendu se ochladí

V neděli bude oblačno, zpočátku místy až polojasno. Postupně se na většině území přidají přeháňky a bouřky, ojediněle je budou doprovázet kroupy nebo přívalové lijáky.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 18 do 14 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 25 až 29 °C, na jihovýchodě až k 32 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, občas se přidají přeháňky nebo déšť, který může být i vydatnější. Ojediněle se také objeví bouřky.

V noci teploty klesnou k 18 až 14 °C, přes den naměříme 15 až 19 °C,
na východě kolem 24 °C.

Přes den teploty nepřesáhnou 19 °C

V úterý bude oblačno, postupně až polojasno, ojediněle se přidají přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou k 11 až 7 °C, ty denní vystoupají k 15 až 19 °C.

V druhé polovině příštího týdne nás čeká polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. V noci naměříme 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku dosahovat 16 až 20 °C, postupně se oteplí na 20 až 24 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy