Nová předpověď počasí na další čtyři týdny: Mrznout nebude ani na Silvestra

ČTK ČTK
23. 12. 2017 15:00
Výrazněji se ochladí až v půlce ledna, předpovídá nový měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Teplejší ráz počasí z posledních dnů vydrží v České republice i následující tři týdny. Mrznout tak nebude ani na Silvestra. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu od 25. prosince do 21. ledna.

Denní teploty v následujících dnech mohou dosáhnout až k deseti stupňům Celsia, noční se budou pohybovat kolem nuly. Výrazněji se ochladí až v půlce ledna.

"Období od 25. prosince do 21. ledna by mělo zůstat jako celek teplotně kolem dlouhodobého průměru," uvedl Český hydrometeorologický ústavu. Velké odchylky neočekává ani z hlediska srážek.

Během tohoto období ale mohou nastat výrazné teplotní výkyvy, upozorňují meteorologové.

Výraznější ochlazení očekávají meteorologové až v polovině ledna, kdy týdenní průměr denních teplot bude kolem nuly a nočních kolem minus pěti stupňů Celsia.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 25. prosince do 21. ledna je minus 1,4 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1984, kdy průměr činil minus 9,2 stupně. Dosavadní nejvyšší průměr 4,4 stupně je z roku 2006.

Video: Podívejte se na předpověď pro letošní Vánoce

Předpověď počasí: Vánoce | Video: Dagmar Honsová, Meteopress
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy