Nová předpověď počasí na další čtyři týdny: Mrznout nebude ani na Silvestra

ČTK ČTK
23. 12. 2017 15:00
Výrazněji se ochladí až v půlce ledna, předpovídá nový měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Teplejší ráz počasí z posledních dnů vydrží v České republice i následující tři týdny. Mrznout tak nebude ani na Silvestra. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu od 25. prosince do 21. ledna.

Denní teploty v následujících dnech mohou dosáhnout až k deseti stupňům Celsia, noční se budou pohybovat kolem nuly. Výrazněji se ochladí až v půlce ledna.

"Období od 25. prosince do 21. ledna by mělo zůstat jako celek teplotně kolem dlouhodobého průměru," uvedl Český hydrometeorologický ústavu. Velké odchylky neočekává ani z hlediska srážek.

Během tohoto období ale mohou nastat výrazné teplotní výkyvy, upozorňují meteorologové.

Výraznější ochlazení očekávají meteorologové až v polovině ledna, kdy týdenní průměr denních teplot bude kolem nuly a nočních kolem minus pěti stupňů Celsia.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 25. prosince do 21. ledna je minus 1,4 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1984, kdy průměr činil minus 9,2 stupně. Dosavadní nejvyšší průměr 4,4 stupně je z roku 2006.

Video: Podívejte se na předpověď pro letošní Vánoce

Předpověď počasí: Vánoce | Video: Dagmar Honsová, Meteopress
 

Právě se děje

před 2 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy