Meteorologové varují řidiče: Pozor na ledovku, mrznoucí déšť a mlhy. Sněžit většinou přestalo

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 2. 3. 2016 9:59
Většina silnic v Česku je po přívalu sněhu už bez problémů sjízdná. Problémy mohou mít řidiči na silnicích druhých a třetích tříd a v horských oblastech, kde může být ujetá vrstva sněhu. Meteorologové také varují před možnými ledovkami a mrznoucím deštěm, který by se během středy mohl objevit. Na řadě míst viditelnost řidičům komplikují mlhy.
Meteorologové varují před ledovkou a mrznoucím deštěm. (Ilustrační foto)
Meteorologové varují před ledovkou a mrznoucím deštěm. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha- Po přívalu sněhu, který Česko zasáhl, je už většina silnic s opatrností sjízdná. Teploty se však stále pohybují kolem nuly a meteorologové varují před ledovkou nebo mrznoucím deštěm. Pozor by si řidiči podle silničářů měli dávat hlavně na silnicích nižších tříd a ve výše položených oblastech. V Ústeckém kraji nebo na Vysočině dopravu komplikuje i mlha.

Teploty by se ve středu podle meteorologů měly pohybovat od 6 do -1 °C. V Čechách by se mohl objevit déšť, déšť se sněhem, případně mrznoucí déšť. V následujících dnech by se teploty měly držet nad bodem mrazu.

V Olomouckém kraji jsou silnice zpravidla holé a mokré. Na zbytky rozbředlého sněhu si ve středu ráno musejí dát pozor řidiči zejména ve vyšších polohách Jesenicka a Šumperska, kde v úterý hodně sněžilo.

Jen se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice druhých a třetích tříd v Jihomoravském kraji. Po úterním sněžení klesly teploty pod nulu, místy tak hrozí ledovka. Hlavní silniční tahy jsou po chemickém ošetření bez problémů sjízdné. Záchranáři ráno vyjížděli k několika nehodám.

Na silnicích v horských oblastech Královéhradeckého kraje leží až pěticentimetrová vrstva ujetého sněhu. Na Náchodsku na silnicích nižších tříd jsou zbytky rozbředlého sněhu. Ostatní silnice v hradeckém kraji jsou ve středu ráno většinou mokré.

Všechny silnice v Ústeckém kraji byly ráno s opatrností sjízdné. Řidiči si musejí dávat pozor na ledovku, silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti. Viditelnost zhoršují místy mlhy. Ujetý sníh leží už jen na silnicích v Krušných horách a na Děčínsku. Jinde už jsou komunikace většinou bez sněhu. Meteorologové varují před možným mrznoucím deštěm.

Silnice I/56 zatím zůstává pro kamiony uzavřena

Dopravu v některých místech Vysočiny komplikuje mlha. Hlavně v západní části kraje. Hlavní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, na vedlejších leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Přes den se podle meteorologů může na většině území objevit slabé občasné sněžení, které se později změní na déšť se sněhem a déšť.

Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné, ale zvláště ve vyšších polohách by měli být řidiči opatrnější. Námraza se však netvoří. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku zatím zůstává uzavřena pro kamiony a nákladní vozidla s přívěsem.

Ve výše položených oblastech Pardubického kraje zůstává na silnicích ležet sníh. Pokrývá komunikace druhých a třetích tříd, všechny jsou ale s opatrností sjízdné.

Silnice v Plzeňském kraji jsou ráno s opatrností bez větších problémů sjízdné. Většinou jsou holé a mokré. Místy mrholí. V nižších polohách je situace všude dobrá, nad 600 metrů nad mořem by se mohly občas tvořit námrazy. Silničáři jsou v terénu a stav vozovek kontrolují, žádné výraznější problémy nehlásí ani policie.

Pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny zůstává v Libereckém kraji uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku na Liberecku na Raspenavu přes Oldřichovské sedlo. Podle krajského dispečera bude zavřená zřejmě až do pátečního odpoledne. Hlavní tahy v Libereckém kraji a většina silnic II. tříd jsou po ošetření mokré. Ujetá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách, Krkonoších a vozovkách třetích tříd na Českolipsku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy