Vichřice, sníh a náledí. Aprílové počasí bude v plné parádě

ČTK ČTK
31. 3. 2015 12:47
Silný vítr bude až do středy doprovázet sněžení, mohou se také objevit sněhové jazyky, a místy dokonce náledí.
Silný vítr (ilustrační foto)
Silný vítr (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha - V Čechách a na Vysočině bude až do středečního rána foukat nebezpečně silný vítr. Český hydrometeorologický ústav varoval, že v nárazech může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů v hodině a na horách až 125 kilometrů v hodině.

Foukat bude i v dalších regionech Česka, vítr tam ale nebude tak silný. V celé republice ho ale doprovodí od dnešního odpoledne a ve středu sněžení.

"V přeháňkách a bouřkách se místy přechodně vyskytne silné sněžení, při kterém bude výrazně snížena dohlednost a v nižších polohách se může přechodně vyskytnout sněhová pokrývka," uvedli meteorologové.

Na horách spadne 25 cm sněhu

Podle nich může dnes na horách připadnout do 15 centimetrů sněhu, přičemž v Krkonoších a Jeseníkách až 25 centimetrů. Silný vítr tam bude navíc tvořit sněhové jazyky, přechodně závěje.

Ve středu ráno, kdy mohou teploty spadnout pod nulu, by lidé měli navíc počítat s ojedinělým náledím.

Meteorologové současně očekávají, že vzhledem ke srážkám se opět na krátkou dobu zvednou hladiny řek na první, případně druhý povodňový stupeň.

Nejvýraznější vzestupy čekají na dolním toku Otavy, horním toku Labe, na Úpě, v horním povodí Jizery, na Divoké Orlici, na horní Moravě a na Opavě.

V povodí horní Otavy přitom meteorologové nevyloučili ani to, že by hladiny mohly na krátkou dobu dosáhnout třetího povodňového stupně.

 

Právě se děje

Další zprávy