V noci na středu se objeví náledí. Výstraha platí pro čtyři kraje

ČTK ČTK
15. 3. 2016 11:40
Během noci a ve středu ráno se bude tvořit náledí. Výstraha platí od úterních 22:00 do středečních 10:00 především pro Plzeňský, Jihočeský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Problémy by na kluzkých cestách mohli mít nejen řidiči, ale i chodci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Meteorologové varují před náledím na jihozápadě a severovýchodě země. Během noci a ve středu ráno se bude tvořit především v Plzeňském, Jihočeském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V ostatních regionech se náledí a zmrazky objeví jen ojediněle, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha na náledí platí pro čtyři kraje od úterních 22:00 do středečních 10:00 hodin. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, opatrní musejí být řidiči i chodci.

Během úterý na celém území Česka sněžilo, přičemž na severovýchodě a jihozápadě země vydatně. V polohách pod 400 metrů padal déšť se sněhem.

Teploty v noci na středu klesnou na plus jeden až minus tři stupně Celsia. "Na jihozápadě a severovýchodě území se bude místy tvořit náledí a zmrazky, na ostatním území jen ojediněle," dodali meteorologové.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy