Česku hrozí silné bouřky i v neděli. Teploty se vyšplhají až ke 30 stupňům

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 6. 2018 12:34
Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly republiku již v sobotu. S jejími následky bojovali zejména na Semilsku, Bruntálsku, Šumpersku a v Praze.
Silná bouřka s krupobitím u pražského Palackého mostu | Video:

Praha - Až do nedělních 22:00 hodin platí pro celé území země výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami. Během dne by mělo být oblačno až polojasno.

Odpolední a večerní hodiny pak přinesou zejména v Čechách, postupně ale i na Moravě i ve Slezsku přeháňky a bouřky, které mohou být v některých místech silné. Podle meteorologů by však měly být slabší než ty sobotní.

Nejvyšší teploty by se měly vyšplhat na 26 až 30 stupňů Celsia, v horách nad 1000 metrů pak na 20 stupňů.

Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly republiku už v sobotu. S jejími následky bojovali zejména na Semilsku, Bruntálsku, Šumpersku a v Praze. Místy napršelo více než 50 milimetrů srážek. Hasiči zasahovali u desítek případů, hlavně odčerpávali vodu a odstraňovali popadané stromy.

V hlavním městě si prudký liják vyžádal jednu oběť na životě - mladá žena utonula poté, co ji při hledání takzvaných kešek v kanalizačním kanále spláchla přívalová vlna. Další člověk se nadále pohřešuje.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy