reklama
 
 

Česku hrozí silné bouřky i v neděli. Teploty se vyšplhají až ke 30 stupňům

10. 6. 2018 12:34
Silná bouřka s krupobitím u pražského Palackého mostu | Video: |  00:34
Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly republiku již v sobotu. S jejími následky bojovali zejména na Semilsku, Bruntálsku, Šumpersku a v Praze.

Praha - Až do nedělních 22:00 hodin platí pro celé území země výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami. Během dne by mělo být oblačno až polojasno.

Odpolední a večerní hodiny pak přinesou zejména v Čechách, postupně ale i na Moravě i ve Slezsku přeháňky a bouřky, které mohou být v některých místech silné. Podle meteorologů by však měly být slabší než ty sobotní.

Nejvyšší teploty by se měly vyšplhat na 26 až 30 stupňů Celsia, v horách nad 1000 metrů pak na 20 stupňů.

Silné bouřky s přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem zasáhly republiku už v sobotu. S jejími následky bojovali zejména na Semilsku, Bruntálsku, Šumpersku a v Praze. Místy napršelo více než 50 milimetrů srážek. Hasiči zasahovali u desítek případů, hlavně odčerpávali vodu a odstraňovali popadané stromy.

V hlavním městě si prudký liják vyžádal jednu oběť na životě - mladá žena utonula poté, co ji při hledání takzvaných kešek v kanalizačním kanále spláchla přívalová vlna. Další člověk se nadále pohřešuje.

autoři: Domácí, ČTK | 10. 6. 2018 12:34

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama