reklama
 
 

Ledoví muži přinesou déšť, napršet může až 90 milimetrů

12. 5. 2014 12:19
Obloha bude tento týden většinou zatažená, koncem pracovního týdne se ochladí a srážky budou intenzivnější.

Praha - Ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác letos pranostiky nenaplní, a ranních mrazů se tak bát nemusíme. "Zmrzlíci" ovšem i tak přinesou do Česka mírné ochlazení a především déšť, který může být zejména v druhé polovině týdne intenzivní.

Na východě republiky tak může spadnout až 90 milimetrů srážek. Nejvíc naprší v Beskydech a ve Slezsku. Počasí ve zbytku Čech přitom bude téměř beze srážek. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zda by vytrvalý déšť mohl způsobit povodně, zatím meteorologové nechtějí předjímat.

"V oblasti Slezska, Beskyd a východní Moravy může za období od středy do soboty napršet 70 až 90 milimetrů. Na ostatním území Moravy a v Novohradských horách předpokládáme 72hodinové srážkové úhrny od 10 do 30 milimetrů. V Čechách, zejména v západní polovině, budou 72hodinové srážkové úhrny od nuly do deseti milimetrů," uvedl Jaroslav Rosa z ČHMÚ.

Počasí ovlivní tlaková níže nad Balkánem. Meteorologové budou postupně zpřesňovat předpovědi, zhruba ve středu by mohli vědět, zda může deštivé počasí rozvodnit toky.

V posledních letech se v Česku opakují jarní záplavy, loni v červnu zasáhly většinu Čech.

autoři: ČTK, Domácí | 12. 5. 2014 12:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama