Konec září: Slunce a 18 °C, ale také jedna zrada

Dagmar Honsová, Meteopress
26. 9. 2013 9:41
Po ránu naměříme jen 5 až 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky.
A visitor walks past changing autumn leaves at the Westonbirt Arboretum in southwest England October 18, 2012. REUTERS/Toby Melville (BRITAIN - Tags: ENVIRONMENT SOCIETY)
A visitor walks past changing autumn leaves at the Westonbirt Arboretum in southwest England October 18, 2012. REUTERS/Toby Melville (BRITAIN - Tags: ENVIRONMENT SOCIETY) | Foto: Reuters

Praha - V nadcházejících dnech se konečně dočkáme slunce. Rána budou sice studená a teploty klesnou téměř k nule, přes den pak ale rtuť teploměru vystoupá až k 18 °C. A stejné počasí by mělo vydržet i v začátku října.

Po čtvrtečním přechodu frontálního rozhraní od severu se bude do střední Evropy rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která přinese ubývání oblačnosti, ale i studený vzduch.

pátek bude převážně polojasno, na jihu a na jihozápadě území zpočátku dne ještě oblačno až zataženo a ojediněle se tam může vyskytnout slabý občasný déšť.

Ráno očekáváme ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Po ránu naměříme jen 5 až 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky. Nejvyšší teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

A přízemní mrazíky přinese po ránu i víkend.

V sobotu i v neděli bude jasno až polojasno, během dne očekáváme přechodně až oblačno. Zpočátku dne se budou ojediněle vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty budou klesat jen k 5 až 1 °C, místy čekáme přízemní mráz.

Denní teploty vystoupí v sobotu ke 12 až 16 °C, v neděli vystoupí na 14 až 18 °C.

Foto: Krásy podzimu - podívejte se:

Převážně zmenšenou oblačností odstartuje také říjen. Odpolední teploty se budou i nadále zastavovat do 18 °C, rána ale budou při zmenšené oblačnosti studená.

Zatímco jih Evropy stále nabízí teploty na koupání (Řím hlásí 25 °C, Madrid 31 °C, Atény 28 °C a Split 26 °C), na severovýchodě kontinentu zůstávají nevyšší odpolední teploty zpravidla pod hranicí 10 °C. Například Moskva v maximech hlásí jen 6 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy