reklama
 
 

Jižní Čechy zasáhl mráz, padaly teplotní rekordy. Na Šumavě mrzlo, Rokytská slať měla minus sedm

27. 8. 2018 8:57
Podle meteorologa další dny už tak chladné nebudou.

České Budějovice - V jižních Čechách byl v noci na pondělí rekordní mráz. Pod bod mrazu klesly teploty na Šumavě, na Rokytské slati bylo minus sedm. Ve Volarech naměřili meteorologové na jedné nízko položené stanici minus 8,5 stupně, na druhé stanici s dlouhodobější měřicí historií minus 2,5 stupně.

"Na polovině míst, která mají aspoň 30 let dlouhou řadu měření, bylo dnes nejchladnější ráno," řekl Jaroslav Hintermüller z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Na Horské Kvildě bylo minus 4,5 stupně, Rokytská slať měla minus sedm stupňů, Jezerní slať minus šest stupňů. Ve Vráži u Písku 3,1 stupně, překonán byl tak rekord 3,7 stupně z roku 1993. Na Churáňově bylo dnes 2,2 stupně, o pět desetin méně než v roce 1978, v Třeboni vyrovnala teplota 3,6 stupně rekord z roku 1993.

"Další dny už takové nízké teploty nebudou. Dnes (v pondělí) se sem dostal hodně studený vzduch, pak už bude trochu více oblačnosti, už takové zimy nebudou," řekl Hintermüller.

V jižních Čechách bude skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer místy až oblačno. Nejvyšší denní teploty budou od 22 do 25 stupňů, v 1000 metrech na horách 16 stupňů.

autor: ČTK | 27. 8. 2018 8:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama