reklama
 
 

Čechy zasáhnou silné bouřky s kroupami, hrozí rozvodnění menších řek. Příští týden bude tropický

31. 5. 2018 12:43
Bouřky přinesou i přívalové deště, kdy ojediněle může napršet kolem 50 milimetrů srážek. Objevit se mohou i kroupy.

Praha - Jihozápad Čech ve čtvrtek a v pátek zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. V pátek se budou tvořit také na Vysočině a může při nich ojediněle napršet kolem 50 milimetrů srážek.

Bouřky se v pátek nevyhnou ani dalším oblastem Česka, ale srážkové úhrny budou při nich o něco nižší, kolem 30 milimetrů. Menší a střední toky na celém území země se mohou při dešti ale rychle rozvodnit, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ve středu Prahu zasáhlo krupobití, bouřka vyplavila vinohradskou nemocnici:

Prahu zasáhlo krupobití. Vinohradská nemocnice je pod vodou | Video: Aktu.cz |  00:56

"Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám mohou poměrně rychle reagovat hladiny toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením," uvedli meteorologové.

V jihozápadní části Čech se bouřky podle nich začnou místy tvořit v pátek odpoledne, večer pak zeslábnou. V pátek se do jihozápadní poloviny Čech vrátí, ale s větší intenzitou a zasáhnou i Vysočinu. S bouřkami by lidé měli počítat i v dalších regionech. V noci na sobotu budou bouřky slábnout.

Natočili jste řádění bouřky? Pošlete nám video a pokud ho zveřejníme, odměníme vás: 

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Podle množství srážek by se hladiny malých a středních toků mohly podle meteorologů rozvodnit v pátek večer a v noci na sobotu. Současně nevyloučili, že řeky v povodí Berunky, které odvodňují Brdy, by mohly někde dosáhnout stupně povodňové aktivity.

Ve čtvrtek bude jasná až polojasná obloha, odpoledne až přechodně oblačná. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty přes den vyšplhají na 27 až 31 stupňů Celsia.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu a na většině území se přes den objeví přeháňky a bouřky. Rtuť teploměru vystoupají na 28 až 32 stupňů Celsia.

V sobotu bude zataženo a během dne se místy objeví déšť nebo přeháňky a ojediněle i bouřky. Na severu a severovýchodě území budou srážky četnější. Přes den naměříme teploty mezi 23 až 27 stupni Celsia.

V neděli bude polojasná až oblačná obloha a místy se objeví přeháňky a bouřky, a to hlavně na severovýchodě území. Rtuť teploměru vystoupá na 23 až 27 stupňů Celsia.

V pondělí se dočkáme polojasné až skoro jasné oblohy, odpoledne se při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat od 25 do 29 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude polojasná až jasná obloha. Při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru dosáhne až na 30 stupňů Celsia.

autoři: Domácí, ČTK | 31. 5. 2018 12:43

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama