Foto: Jaro se ohlásilo chumelenicí a mrazy. Tak vypadal první jarní den na horách

Foto: Jaro se ohlásilo chumelenicí a mrazy. Tak vypadal první jarní den na horách
Do netradičního prvního jarního dne se vzbudila většina Česka (snímky jsou z Orlických hor).
Nížinu sníh pocukroval, v podhůří již napadlo kolem patnácti centimetrů sněhu.
První jarní den nabídl i typické aprílové počasí.
Jelikož se ale tratě přestaly strojově upravovat, podmínky na běžkování nejsou ideální, lyžaři se většinou mohutně bořili.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
22. 3. 2021 13:12
Jaro začalo letos trochu netradičně. Ohlásilo se sněžením na většině území Česka. V podhůřích pak napadlo kolem 15 centimetrů nového sněhu, na hřebenech hor ho přibylo až čtvrt metru. První jarní den pak zakončily silné mrazy, v noci klesla teplota až pod dvacet stupňů pod nulou.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Šanghaj zavřela kvůli tajfunu In-fa obě mezinárodní letiště

V Šanghaji dnes kvůli tajfunu In-fa uzavřeli obě mezinárodní letiště a úřady zakázaly pořádat jakékoli venkovní akce. Východní Čína se připravuje na silnou bouři, která se blíží od Japonska a Tchaj-wanu a má podle meteorologů zasáhnout hlavně provincii Če-ťiang, která leží jižně od Šanghaje. V Če-ťiangu by při ní mohlo napršet 250 až 350 milimetrů vody. "Lidé by neměli chodit ven," sdělila čínská meteorologická služba.

In-fa už se prohnala nad Tchaj-wanem a přinesla velké množství srážek, předtím na Okinawě se při ní zranilo šest lidí. Doprovází ji vítr o rychlosti 155 kilometrů za hodinu, v nárazech i 191 kilometrů za hodinu. Na šanghajských letištích dnes byly zrušeny stovky letů a další se zřejmě budou rušit i v pondělí, oznámila televize. V Šanghaji jsou uzavřeny parky a také čtvrť u nábřeží, která je oblíbenou turistickou destinací.

Televize rovněž oznámila, že je přerušeno železniční spojení s městem Ning-po ležícím jižně od Šanghaje. V provincii Če-ťiang zůstanou zavřené školy, tržiště a obchody. Kvůli bouři přesunuli do Šanghaje velkou kontejnerovou loď z přístavu jižně od něj a uzavřeli plavební komory v Nan-tchungu, který je severně od města.

Zatímco se východ Číny připravuje na In-fa, centrální část země se vzpamatovává z mohutných záplav, které ji postihly tento týden. Vyžádaly si životy 58 lidí. Ve středočínském městě Čeng-čou spadlo rekordní množství srážek, byl zaplaven tunel metra a v něm zemřelo 12 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy